ГоловнаНовини Здоров'я7 захворювань, про які попереджає занадто часте позіхання

7 захворювань, про які попереджає занадто часте позіхання

У нормі ми позіхаємо від 7 до 23 разів на добу. Якщо це відбувається частіше, можливо, варто уважніше придивитися до свого здоров’я.

Позіхання

Споримо, ледве прочитавши заголовок, ви негайно позіхнули? Позіхання – мимовільний рефлекс, з яким неможливо (та й не потрібно!) боротися: цей процес дозволяє охолодити мозок, допомагає сконцентруватися, а також вчасно зрозуміти, що саме час перервати роботу і трохи відпочити. А ще занадто часте позіхання може попереджати про розвиток дійсно серйозних захворювань — так що не варто ставитися до нього занадто легковажно. Отже, про які хвороби може попереджати часте позіхання?

Ожиріння

По-перше, у людей з великою кількістю зайвої ваги можуть бути порушення роботи ендокринної системи і зміни гормонального фону, які можуть призвести до постійної втоми і сонливості (і, як наслідок, частого позіхання). А, по-друге, зайва вага може чинити тиск на грудну клітку і привести до розвитку гіпервентиляції легенів — тобто утруднення дихання і неможливості зробити глибокий вдих.

Читайте також:  Червоне м'ясо несе смертельну небезпеку для людей похилого віку

Депресія

Дві причини можуть призвести до частого позіхання при депресії: підвищений рівень стресового гормону кортизолу або прийом антидепресантів. Деякі препарати підвищують рівень серотоніну, що і може привести до постійного почуття втоми.

Тривожний розлад

Підвищена тривожність часто супроводжується високим стресом і підвищеним рівнем кортизолу в крові. Крім того, при тривожному розладі часто спостерігається зниження рівня енергії, а також порушення роботи серця — і все це може викликати часте позіхання.

Хвороби серця

Знижений кров’яний тиск та уповільнення серцевого ритму, які супроводжують деякі захворювання серцево-судинної системи і можуть викликати часте позіхання. Зрозуміло, саме по собі позіхання ще ні про що не говорить, але якщо воно супроводжується іншими симптомами, варто обов’язково звернутися до лікаря.

Читайте також:  Як колір волосся впливає на здоров'я і тривалість життя

Інсульт

Люди, які щойно перенесли інсульт, дуже часто позіхають: на думку медиків, цей процес допомагає відрегулювати температуру «перегрілися» під час нападу мозку і тіла. Але і безпосередньо перед інсультом може початися часте позіхання: таким чином організм може намагатися купірувати напад.

Розсіяний склероз

При цьому захворюванні порушується зв’язок між мозком і іншими частинами тіла. У разі, якщо уражається стовбур головного мозку, який відповідає за регуляцію дій гортані, жувальних і мімічних м’язів у пацієнта починається неконтрольоване і занадто часте позіхання.

Порушення роботи печінки

Погана робота печінки може привести до розвитку порушень гормонального балансу, а вони в свою чергу — до постійного почуття втоми і сонливості.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News