У нормі ми позіхаємо від 7 до 23 разів на добу. Якщо це відбувається частіше, можливо, варто уважніше придивитися до свого здоров’я.

Споримо, ледве прочитавши заголовок, ви негайно позіхнули? Позіхання – мимовільний рефлекс, з яким неможливо (та й не потрібно!) боротися: цей процес дозволяє охолодити мозок, допомагає сконцентруватися, а також вчасно зрозуміти, що саме час перервати роботу і трохи відпочити. А ще занадто часте позіхання може попереджати про розвиток дійсно серйозних захворювань — так що не варто ставитися до нього занадто легковажно. Отже, про які хвороби може попереджати часте позіхання?

Ожиріння

По-перше, у людей з великою кількістю зайвої ваги можуть бути порушення роботи ендокринної системи і зміни гормонального фону, які можуть призвести до постійної втоми і сонливості (і, як наслідок, частого позіхання). А, по-друге, зайва вага може чинити тиск на грудну клітку і привести до розвитку гіпервентиляції легенів — тобто утруднення дихання і неможливості зробити глибокий вдих.

Депресія

Дві причини можуть призвести до частого позіхання при депресії: підвищений рівень стресового гормону кортизолу або прийом антидепресантів. Деякі препарати підвищують рівень серотоніну, що і може привести до постійного почуття втоми.

Тривожний розлад

Підвищена тривожність часто супроводжується високим стресом і підвищеним рівнем кортизолу в крові. Крім того, при тривожному розладі часто спостерігається зниження рівня енергії, а також порушення роботи серця — і все це може викликати часте позіхання.

Хвороби серця

Знижений кров’яний тиск та уповільнення серцевого ритму, які супроводжують деякі захворювання серцево-судинної системи і можуть викликати часте позіхання. Зрозуміло, саме по собі позіхання ще ні про що не говорить, але якщо воно супроводжується іншими симптомами, варто обов’язково звернутися до лікаря.

Інсульт

Люди, які щойно перенесли інсульт, дуже часто позіхають: на думку медиків, цей процес допомагає відрегулювати температуру «перегрілися» під час нападу мозку і тіла. Але і безпосередньо перед інсультом може початися часте позіхання: таким чином організм може намагатися купірувати напад.

Розсіяний склероз

При цьому захворюванні порушується зв’язок між мозком і іншими частинами тіла. У разі, якщо уражається стовбур головного мозку, який відповідає за регуляцію дій гортані, жувальних і мімічних м’язів у пацієнта починається неконтрольоване і занадто часте позіхання.

Порушення роботи печінки

Погана робота печінки може привести до розвитку порушень гормонального балансу, а вони в свою чергу — до постійного почуття втоми і сонливості.