Стоматологи розповіли, яким чином вживання алкогольних напоїв впливає на зуби. Можливо, ці фотографії стануть додатковою мотивацією для тверезості.

У п’ятницю ввечері багато людей напередодні вихідних відправляються в кафе і бари для того, щоб пропустити один-два келихи вина або кухоль пива. Однак дантист з стоматологічної клініки Сіднея доктор Льюїс Ерліх вважає, що людям потрібно частіше утримуватися від вживання спиртних напоїв, якщо вони хочуть мати здорові і красиві зуби. Він показав, яким чином комбінація води і спирту, яка зустрічається в усіх алкогольних напоях, впливає на наші зуби.

«Всі ми чули з приводу карієсу, але мало хто замислюється про ерозію зубної емалі, – пише доктор Ерліх у своєму інтернет пості. – Вона виникає той момент, коли кислоти з продуктів харчування або напоїв починають розчиняти зуби. А адже зуби – це сама тверда субстанція в тілі людини. Ерозія починається в момент падіння показників pH нижче 5,5. Їй піддані не менше 30% всіх людей».

Стоматолог продемонстрував у багато разів збільшену фотографію зубної емалі людини, яка вживає не містить цукру коктейль з горілкою. Рівень pH в порожнині рота у нього впав до 3,2. У цьому зубі дірок більше, ніж у швейцарському сирі. Але ще більш моторошно виглядає другий знімок, на якому показано наслідки вживання джина з тоніком. Рівень pH тут падає до 2,2, і дірки стають просто моторошнуватими на вигляд. Ерліх нагадує, що якщо ці напої здатні розчиняти самі тверді тканини нашого організму, тобто зуби, можна тільки уявити, що спиртне зробить з іншими частинами тіла.