До списку потрапила навіть вівсянка!

Найпростіше і найефективніше, що ми можемо зробити для свого здоров’я і фігури — це регулярно снідати. Здоровий сніданок, з’їдений в першу годину після пробудження, допомагає підтримувати безпечний рівень цукру в крові, позитивно позначається на кров’яний тиск і рівень холестерину, «запускає» обмін речовин і підтримує відчуття ситості до самого обіду. А ще — наповнює нас енергією. Але важливо пам’ятати, що все це працює тільки в тому випадку, якщо ми вибираємо по‑справжньому здорові продукти. Ми зібрали список сніданків- «перевертнів», які тільки прикидаються корисними, а насправді тільки шкодять нашому здоров’ю. Відмовтеся від них назавжди!

Каша з перероблених пластівців

Один зі сніданків-чемпіонів по корисності-це, звичайно ж, вівсянка. Але корисна для здоров’я тільки та каша, на приготування якої пішли цілі зерна або пластівців невисокою ступеня переробки, з високим вмістом клітковини. Якщо ж в ста грамах пластівців менше 3 грам клітковини, сміливо залишайте упаковку на магазинній полиці – в ній немає нічого, крім порожніх калорій.

Вафлі або тости

Рум’яні вафлі з варенням, медом або вершками або підсмажені тости з сиром або маслом? Легкі вуглеводи і цукор — ось що ви отримаєте на сніданок. А заодно — інсуліновий укол, від якого цукор у вашій крові швидко піде вгору і ви зголоднієте вже через годину. Дуже, дуже шкідливий сніданок, не треба так.

Злакові батончики

Якщо тільки ви не приготували батончики самостійно, найкраще повністю відмовитися від цього продукту і тим більше не їсти їх на сніданок. Найчастіше в їх склад входить цукровий сироп, сильно оброблені злаки і шоколадна глазур: в результаті замість корисного продукту ми отримуємо набір легких вуглеводів і цукру. Ніякої користі!

Знежирений йогурт

Йогурт, особливо з підвищеною дозою кальцію і не містить цукру — відмінний варіант сніданку. Але тільки в тому випадку, якщо він приготований з жирного молока. Молочний жир дуже корисний і, всупереч поширеній помилці, він допомагає нам худнути, а не навпаки. Так що сміливо з’їдайте на сніданок порцію жирного грецького йогурту – і додавайте до нього свіжі ягоди або горіхи, для більшої користі.

Чашка кави

Кавовий напій з сиропом, вершками і цукром — це не сніданок. Це бомба уповільненої дії, яка одного разу підірве наше здоров’я, критично піднявши тиск і рівень цукру в крові. Найкраще взагалі відмовитися від солодких кавових напоїв і ух точно не варто пити їх на голодний шлунок замість сніданку. Так, навіть якщо ви дуже поспішаєте.

Кава і пончики

Дуже рідко, як виняток можна з’їсти пончик в якості завершення сніданку, десерту. Але ні в якому разі не варто робити його самостійною стравою: смажені у фритюрі пончики наповнені вуглеводами (легкими, а тому шкідливими), цукром і транс-жирами — словом, всіма тими речовинами, які завдають найбільшої шкоди нашому здоров’ю. Так що на жаль, і з ними краще розпрощатися.

Бекон і сосиски

Яєчня на сніданок? Чудово! Яєчня з беконом або ковбасою? Відмовити! На жаль, ковбаси, сосиски і навіть бекон — це продукти з обробленого м’яса, які ВООЗ в минулому році офіційно зарахував до небезпечних канцерогенів. Кожен раз, коли ви їх їсте, ви підвищуєте свій ризик раку шлунка або кишечника, а також діабету і серцево-судинних захворювань. Нам дуже шкода, правда, але краще приготуйте яєчню з сиром і овочами.