Діабет оточує безліч міфів і неперевіреної інформації. Знання правди про цю хворобу важливо не тільки для тих, хто страждає від діабету, але і для здорових людей.

Міф 1. Вживання великої кількості цукру викликає діабет

Якщо ви будете їсти дуже багато цукру, то навряд чи станете діабетиком. Навпаки, хвороба починається в той момент, коли щось заважає вашому організму переробляти їжу в енергію. Діабет першого типу виникає в той момент, коли підшлункова залоза не може більше виробляти інсулін. Без нього цукор накопичується в крові. Саме тому жертви діабету першого типу повинні робити собі уколи інсуліну. Діабет другого типу розвивається, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість інсуліну, або він не чомусь працює неефективно. Зайва вага є головним фактором ризику, і хвороба може вдарити по людині будь-якого віку.

Читайте також:  Вчені розповіли про вплив одного продукту на утворення каменів у нирках

Міф 2. В діабетичній дієті багато правил

Якщо ви страждаєте від діабету, то вам потрібно планувати свій раціон. Але основний його принцип дуже простий: вибирайте продукти, які разом з прийнятими ліками будуть утримувати рівень цукру під контролем. Чи потрібно для цього різко міняти харчування? Можливо, але зовсім не так сильно, як вам здається.

Міф 3. Вуглеводи небезпечні для діабетиків

Насправді, вуглеводи корисні для діабетиків. Вони взагалі є основою діабетичної дієти або просто здорового харчування. Вуглеводи надають позитивний ефект на рівень цукру в крові – ось чому діабетики стежать за тим, як багато вуглеводів вони з’їдають. Крім того, вуглеводи містять вітаміни, мінерали та волокна.

Читайте також:  Кисломолочний сир небезпечно поєднувати з іншими тваринними білками та цукром

Міф 4. Вам доведеться відмовитися від солодкого

Це ще один міф про діабет. Ви можете спокійно поглинати улюблені солодощі, якщо в них містяться штучні підсолоджувачі, а не цукор. Можете вживати морозиво, але не в великих кількостях, їсти солодке час від часу, робити улюблені страви більш поживними, наприклад, використовуючи цільнозернові продукти, свіжі фрукти і овочеве масло. Нарешті, розширюйте свої горизонти, і замість морозива, пиріжків і тортів пробуйте фрукти, йогурт, вівсяне печиво і т.д.

Міф 5. Діабетикам потрібно їсти дієтичні продукти

Тільки тому, що якісь продукти називаються дієтичними, це зовсім не означає, що вони ідеально підходять діабетикам. Насправді, дієтичні продукти є більш дорогими, і часто вони зовсім не корисніші звичайних продуктів у магазині. Читайте етикетки більш уважно, щоб з’ясувати інгредієнти і кількість калорій в кожному продукті. Якщо у вас щось викликає сумнів, запитайте у лікаря.

Читайте також:  Чи викликає сухий шампунь рак

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРШІ ОЗНАКИ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

ХАРЧУВАННЯ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 1 ТИПУ

ДІАБЕТ У ЗНАМЕНИТИХ ЛЮДЕЙ