З настанням сезону відпусток різко виростає число бажаючих помандрувати. Однак відкриття американських медиків має стати застереженням для всіх , хто запланував поїздку. Експерти з’ясували , що політ на літаку здатний серйозно підірвати здоров’я людини , так як цей вид транспорту просто кишить збудниками небезпечних хвороб.
 
Мікробіологи дійшли висновку , що літак як ніякий вид транспорту забруднений бактеріями , і перебуваючи в його салоні , людина сильно ризикує заразитися якою-небудь інфекцією.
 
Дослідники з Університету Оберна , Алабама , вирішили перевірити , до якої міри нестерильні поверхні всередині салону літака. В якості поверхонь використовувався метал , пластик , різні тканини , що імітують поверхні салону літака. З’ясувалося , що на деяких з них небезпечні патогени можуть знаходитися дуже довгий час.
 
Так , виявилося , що матеріал кишені спинки крісла – це просто рай для золотистого стафілокока : на цій поверхні його збудники були активні до 168 годин. Іншим небезпечним місцем стали підлокітники : на їх тканині бактерії трималися до 96 годин. За словами вчених , їх неприємно здивувало , яким тривалим виявився термін проживання бактерій у зовнішньому середовищі. « Іноді достатньо непрямого контакту з збудником інфекції , щоб заразитися » , – кажуть біологи про ризик інфікування.
 
Експерти вважають , що необхідна більш ретельна дезінфекція салонів літаків , тому що тільки таким чином можна знизити епідемічну небезпеку польотів в них. Мандрівникам , в свою чергу , медики настійно радять пам’ятати про ретельну гігієну під час польотів .

Читайте також:  Популярні міфи про сонцезахисні окуляри та часті помилки при виборі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ І МЕТОДИ ЗАХИСТУ

АРОМАТИЧНІ ПАЛИЧКИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЛЕГЕНЬ