Одна з тем, існуючих в області психології, про яку згадують часто в засобах масової інформації, — це інтимність. У пресі інтимність або близькість ставиться в главу кута. На жаль, поради, які ви отримуєте з журналів і телевізійних шоу, не завжди правильні. Один журнал публікує статтю про те, що інтимність — це найважливіше в сексі. А в іншому виданні написано про те, що вам не обов’язково займатися сексом, щоб відчувати інтимність у стосунках. Виходить, дуже важко просіяти весь цей суперечливий матеріал і з’ясувати, як підтримувати близькість у стосунках.

Якщо заглянути в словник, то інтимність — щирі, самі близькі, потаємні, задушевні, глибоко особисті стосунки людей; повна довіра без будь-яких взаємних претензій. Коли двоє довіряють один одному, вони спокійно відкривають свої таємні мрії, діляться сприйняттям, досвідом, вільні у прояві почуттів і поведінці, не вимагаючи нічого натомість. По-іншому інтимність можна назвати емоційною близькістю. Відомо, що недовіра до партнера — ворог гармонійних відносин.

Доктор наук Сьюзан Краусс Уитборн, психолог, професор Масачусетського Університету (США), автор статей і книг пропонує вивчити вісім поширених міфів про інтимності. При цьому, всі ці стійкі міфи зводяться до однієї простої істини.

Міф 1: Для того, щоб відчути інтимність, потрібен секс

Давайте почнемо з міфу, який пов’язує романтичний секс з питанням інтимності. Насправді, ваші стосунки з іншою людиною можуть бути позбавлені інтимності з багатьох різних причин. Ви можете бути надмірно завантажені роботою, присвячуєте більшу частину часу догляду за дітьми або іншими особами в сім’ї або просто відчуваєте сильну втому, тому секс не входить в щоденну або навіть щотижневу програму. Або, можливо, чисто фізіологічно ви просто не в змозі зараз займатися сексом. Хоча емоційна близькість пов’язана з фізичною (інтимною) близькістю, існує безліч способів виразити свої почуття по відношенню до свого партнера у фізичному плані. Якщо важко в це повірити, спробуйте піти від зворотного: чи завжди секс передбачає інтимність? Звичайно, ні. Таким чином, сексуальна активність не є необхідною умовою емоційної близькості.

Чи завжди секс передбачає інтимність? Ні.

Міф 2: Вам доведеться відмовитися від своїх особистих цілей

Люди часто ставлять знак рівності між поняттями “близькість” і “жертовність”. Але на самому справі ви можете стати ближче до своєї другої половини, коли обидва прагнете досягати своїх цілей. В цьому році психологи з Піттсбурзького Університету Едвард Орейек і Аманда Форест в 2016 представили до уваги громадськості концепцію під назвою “систематичне досягнення цілей”. Концепція безпосередньо стосується питання інтимності. Згідно точці зору дослідників, ви відчуваєте більше задоволення від відносин, коли обидва усвідомлюєте, що можете допомогти іншим досягти мети. Таке ставлення далеко від поняття “жертовності”. Це означає, що обидва партнери зацікавлені в тому, щоб кохана людина досягла своїх цілей. І такий підхід однозначно освіжає відносини.

Міф 3: Ви повинні робити все разом з вашим партнером

Вам не потрібно жертвувати своїми особистими цілями. І ви не повинні перебувати з вашим партнером всі 100% вашого вільного часу. Коли ми говоримо про справжню близькість, то тоді кожна людина в парі відчуває, що частина його або її особистості може успішно розвиватися самостійно. Найбільше ви будете відчувати інтимність у стосунках з партнером, коли ви будете впевнені, що у вас зберігається відчуття власного “я”. Це означає, що важливо виділяти для себе час, коли ви зможете висловлювати свою власну індивідуальність. Навіть якщо це всього лише один або два години у вихідні дні, і ви присвячуєте свій час якомусь виду ремесла, спорту або читання, важливо розвивати ту частину себе, яку необхідно проявляти.

Міф 4: Ви повинні стримувати в собі гнів і роздратування

Відомо, що уникнення — одна з найгірших варіантів, як можна владнати конфлікт у відносинах між близькими людьми. Коли ви не вирішуєте проблеми, які неминуче виникають між двома близькими людьми, то ви самі будуєте бар’єри у спілкуванні, які з часом тільки посилюються. Уникнення спірних моментів віддаляє людей один від одного ще більше. Якщо з’являється почуття роздратування, потрібно аналізувати свій стан, подумки промовляти свої почуття і емоції, і прагнути побачити позитивне.

Міф 5. Ккраще не лягати спати, коли ви дуже розсерджені на партнера

Автори статей у журналах часто радять таке. Але є вагома причина засумніватися в правильності такої ради. Під час бурхливої сварки, особливо пізно ввечері, швидше за все, ви будете втомленими і будете обмінюватися один з одним необдуманими фразами. Так, уникання — не найкращий вихід із ситуації. У будь-якому випадку, якщо ви здатні заснути, незважаючи на напруженість, з ранку ви обидва будете в кращому настрої і зможете за чашкою кави обговорити свої розбіжності.

Міф 6: Ваш партнер навряд чи зміниться

Часто в засобах масової інформації висловлюється точка зору, що особистість не змінюється з моменту досягнення повноліття (18-21 рік). Деякі джерела стверджують, що тип особистості закладається при народженні або навіть в момент зачаття. Зрозуміло, є певні чинники, які впливають на характер людини в дитинстві. Недавні дослідження говорять про те, що люди здатні змінюватися. Мабуть, ви — та людина, яка надає найбільший вплив на розвиток своєї другої половини: наприклад, коли ви підтримуєте партнера, який відчуває себе невпевнено. Ви впливаєте, коли допомагаєте йому в силу його імпульсивного характеру здійснювати більше обдуманих вчинків, — ви сприяєте розвитку цієї людини. І, в той же час, ваш партнер впливає на вас. Усвідомлення того факту, наскільки ви впливаєте один на одного, може стати дуже важливим відкриттям для вас.

Недавні дослідження говорять про те, що люди здатні змінюватися.

Міф 7: Якщо справи йдуть погано зараз, вони покращаться з часом

Ступінь близькості між людьми також залежить від ваших зусиль, які ви вкладаєте у ці відносини. Вчені, які вивчали історію кохання пар, які підтримують тривалі відносини, прийшли до висновку, що хороші відносини не можуть існувати самі по собі тільки завдяки кількістю років, прожитих разом. Якщо справи йдуть погано зараз, вам доведеться постаратися поліпшити їх: щоб відносини задовольняли вас обох. Основний секрет сімейного щастя — підтримка.

Міф 8: Якщо у ваших батьків були погані стосунки, ви приречені

Діти розлучених батьків, можливо, думають, що їх очікують невдачі в особистому житті теж. У вас з’являються думки, що ви не повинні зв’язувати себе серйозними зобов’язаннями з коханою людиною через те, що сталося в сім’ї батьків. Якщо ви орієнтуєтеся на ситуацію батьків, то насторожено ставитеся до близьких стосунків. Але це не означає, що розлучення батьків стане перешкодою для того, щоб встановити близькість у вашій власній родині! У 2016 році дослідники з Флоридського університету повідомили, що існує безліч факторів, які впливають на розвиток відносин у тих, чиї батьки розлучилися. В цілому їм не вдалося встановити, наскільки впливає сімейна ситуація батьків на особисте життя дітей в майбутньому.

Розлучення батьків не обов’язково стане перешкодою, щоб встановити близькість у вашій власній родині!

Інтимність кожна пара створює по-своєму

Безперечно, відносини являють собою складний процес. Але істина, якою можна підсумувати цю статтю, присвячену міфам про інтимність, зводиться до простого: немає універсального рецепту, як збільшити ступінь близькості між двома людьми. Пояснити це можна тим, що інтимність розвивається всередині вас, всередині вашого партнера, протягом вашого життя, вона відображає вашу індивідуальність і досвід, а також індивідуальність і досвід вашої другої половини. Коли ви перестанете звертати увагу на міфи, які ми перерахували вище, з приводу того, ви зможете знайти свій власний шлях, щоб налагодити стосунки, і вивчити золоті закони любові.

Джерело: Psychology Today