Цей “коричневий напій” обігнав за популярністю чай. Багато хто любить пити його вранці, так як він дає організму заряд бадьорості. Більш того, вчені з’ясували, що регулярне вживання цього напою уповільнює процес старіння і позитивно позначається на здоров’ї серця. Але необхідно дотримуватися кількох умов.

Коричневий напій з кофеїном, який роблять з мелених зерен, обігнав за популярністю чай і став для країни найулюбленішим. Він дає організму ранковий заряд бадьорості, але в каві є щось більше, ніж може здатися на перший погляд.

Кава в останні роки вийшов на перші позиції і став улюбленим гарячим напоєм Британії. Майже на кожному розі в кожному місті знайдеться хтось, хто з різним ступенем вміння і таланту приготує вам капучіно, еспресо або макіато. Хоча кава не кожному до смаку, вона тим не менш корисний для організму. Це відомо вже давно, проте ступінь користі викликає гострі суперечки.

Деякі дослідження вказують на те, що кава підвищує ризик захворювання на рак. Інші ж дослідження показують, що кава цей ризик знижує.
Іноді виникає враження, що ти потрапив у вир інформації, тому що одна сторона заявляє, що у любителів кави менше шансів отримати інсульт, а інша каже, що у них більше шансів захворіти на рак.

Нам потрібне таке дослідження, яке покаже, чи допомагає кава людині прожити довше, незважаючи на всі свої ризики і переваги.
І тут на сцену виходять два вузи: Лондонський університет королеви Марії і Університет Земмельвайса.

Вони провели дослідження людей, чиї дані зберігаються в британському біобанку, і виявили, що у тих, хто випиває до трьох чашок меленої кави в день, шанси померти знижуються на 12%.

У цих же людей на 17% нижча ймовірність смерті від серцево-судинних захворювань і на 21% — від інсульту.

В ході дослідження вчені з’ясували, що декофеїнізована кава теж корисна для здоров’я. У людей, які п’ють каву без кофеїну, ризик смерті нижче в порівнянні з тими, хто взагалі не п’є каву.

Як з’ясували вчені, користь кави не тільки в кофеїні, але і в антиоксидантах, а також в інших його складових.

Різниця в показниках користі цього напою для здоров’я пояснюється різними способами його приготування в залежності від його типу.
Але кава корисна в певних межах, які визначаються її кількістю. У людей, які випивають більше трьох чашок за день, позитивний ефект знижується. Якщо пити більше трьох чашок щодня, ризик смерті у вас збільшиться в порівнянні з тими людьми, які взагалі не вживають каву.

Доктор Пал Маурович-Хорват (Pal Maurovich-Horvat) розповів, що він з колегами за допомогою МРТ проаналізував “наслідки регулярного вживання кави для структури і функціонування серця”. Він зазначив: “Ми виявили, що, якщо регулярно і помірно пити каву… це уповільнює зміни міокарда та процес старіння”.

Його робота була опублікована в “Журналі профілактичної кардіології”. Вона підтверджує доводи про те, що кава приносить користь, хоча це багато в чому залежить від частоти і способу його споживання.

Але все зводиться до переваг, та й користь обчислюється не прожитими роками, а відсотками в проведеному дослідженні. І хоча чай сьогодні на другому місці, він все одно приносить організму певну користь. У ньому велика кількість антиоксидантів, які, серед іншого, знижують ризик серцево-судинних захворювань.

В цілому чай корисний для серця і допомагає знизити ризик інфаркту та інсульту.

Проте сьогодні, коли зима на останньому подиху, а люди чекають не дочекаються приходу весни, кава, за даними опитувань, знаходиться на першій позиції.

Автор: Крістофер Шарп (Christopher Sharp)