З віком ризик погіршення зору та розвитку різних захворювань очей збільшується. Це важко запобігти повністю, проте за допомогою простих дій можна скоротити ризики для очей. Що для цього слід робити, розповіли фахівці.

Знайти хорошого лікаря

Багато захворювань очей немає ранніх симптомів. Однак, регулярні огляди офтальмолога допоможуть виявити можливі проблеми на ранніх стадіях.

Запитати, як часто потрібно оглядати очі з розширеною зіницею

Перевірка зору з розширеною зіницею – найкраще, що можна зробити для здоров’я очей, вважають спеціалісти Національного очного інституту США (National Eye Institute). Це ефективний спосіб виявити захворювання очей на ранній стадії, коли їх легко лікувати, і до того, як вони призведуть до втрати зору. Тому важливо знати, як часто слід проводити такі перевірки.

Додати фізичну активність

Фізична активність може знизити ризик розвитку захворювань, що впливають на зір, таких як діабет та гіпертонія. Необов’язково займатись серйозними фізичними навантаженнями, можна додати регулярні прогулянки, розтяжку, танці.

Вивчити сімейний анамнез

Деякі захворювання очей, такі як глаукома та вікова дегенерація жовтої плями, можуть передаватися у спадок. Тому обговорення історії хвороби із родичами може допомогти зберегти здоров’я очей.

Стежити за харчуванням

Вживання здорової їжі допомагає запобігти різноманітним захворюванням, які можуть впливати на зір. До раціону слід додати такі корисні продукти, як листова зелень, шпинат, капуста, риба з високим вмістом омега-3-жирних кислот (палтус, лосось і тунець).

Носити сонцезахисні окуляри

Ультрафіолетові промені можуть пошкодити не лише шкіру, а й очі. Носіння сонцезахисних окулярів, які блокують від 99 до 100% випромінювання, може захистити очі та знизити ризик розвитку катаракти.

Стежити за цукром у крові та тиском

Діабет та високий кров’яний тиск можуть збільшити ризик деяких захворювань очей, зокрема глаукоми. За наявності діабету або високого кров’яного тиску (або ризиків їх розвитку) потрібно запитати лікаря про кроки, які можна зробити, щоб захистити очі.

Кинути палити

Відмова від цієї звички допоможе знизити ризик захворювань очей, таких як дегенерація жовтої плями та катаракту.