Зимовий фітнес – це дуже захоплююче і корисне заняття. Не бійтеся морозів, сміливо виходьте на вулицю і займайтеся улюбленими видами спорту.

Зима – це не привід «закутуватись» в теплий плед і проводити час за читанням книг або переглядом улюблених серіалів. Благо є багато зимових видів спорту, якими гріх не зайнятися, коли мороз раз у раз підштовхує тебе постійно рухатися. Отже, чим же зайнятися взимку, щоб не набрати зайвих кілограмів і тримати м’язи в тонусі?

Лижі

Катання на лижах – це потужне аеробне навантаження, яка одночасно задіює різні групи м’язів. Головним чином, при катанні на лижах розвиваються м’язи рук, стегон і спини. За одну годину інтенсивного катання на лижах можна спалити від 500 до 800 кілокалорій!

Під час катання на лижах в організм надходить достатня кількість кисню, що благотворно позначається на діяльності серцево-судинної і дихальної систем. Лижний спорт може стати паличкою-виручалочкою для зневірених схуднути, оскільки при заняттях на лижах суглоби не відчувають значних навантажень.

Ковзани

Фігурне катання – це не тільки красивий, але і дуже продуктивний вид спорту. І навіть якщо ваше катання не зовсім «фігурне», все одно, катаючись на ковзанах, ви проробляє величезну роботу. За одну годину катання на коника спалюється до 600 кілокалорій.

Якщо просте катання для вас – це не серйозно, то можна спробувати хокей – гру для справжніх чоловіків! Ігрові види спорту тим хороші, що крім фізичного навантаження ви отримуєте і величезне задоволення від самого процесу.

Прогулянки на свіжому повітрі

Взимку багато хто воліє ходити і бігати на бігових доріжках, мотивуючи свій вибір морозною погодою. Дійсно, іноді видаються настільки суворі умови, що краще залишитися вдома або відвідати спортивний зал. Але якщо за вікном мороз не зашкалює за мінус 20, то можна сміливо виходити з дому на прогулянку.

Спортивна ходьба на свіжому завжди ефективніша, ніж в умовах спортивного залу. У фітнес-клубі кондиційоване повітря з низьким вмістом кисню, що робить вашу тренування менш ефективною. Так кров буде недостатньо насичується киснем, чого не скажеш про заняття на свіжому повітрі.

Займаючись спортивною ходьбою в зимовий час, надягайте відповідний одяг з водовідштовхувальним ефектом. Обов’язково носіть шапку, рукавички і шарф. Пам’ятайте, що майже третина тепла йде через голову, тому тримайте її в теплі. На холоді намагайтеся уникати пітливості. Якщо відчуваєте, що починаєте потіти – негайно повертайтеся додому і змініть одяг. Також не забувайте пити достатню кількість рідини. Організм взимку повинен отримувати велику кількість рідини, особливо якщо ви займаєтеся спортом.

Катання на санках

Зима – час, коли кожен з нас може згадати дитинство і покататися на санках. Катання на санках добре тим, що після кожного спуску належить томливий підйом в гору. Але це ж того варте! За одну годину катання на санках в середньому спалюється від 300 до 450 кілокалорій, а якщо кататися на крутих схилах з довгою дистанцією, то ефект буде ще більш вираженим. При підйомах наверх добре опрацьовуються литкові м’язи. При спусках намагайтеся змінювати пози, щоб в процес вмішувалось якомога більше груп м’язів.

Заняття в критому приміщенні

Якщо вам дійсно важко дається спорт при морозній погоді, то нічого не залишається, як 3-4 холодних місяця взяти абонемент в спортивний зал. В залежності від ваших уподобань, це може бути будь-який вид спорту. Якщо ви любите лазити по скелях і не боїтеся висоти, то відвідуйте заняття зі скелелазіння. Якщо вам до душі водні процедури, то відвідуйте басейн, де ви можете поплавати або зайнятися аква-аеробікою. Також у спортивних залах ви можете зайнятися ігровими видами спорту (теніс, бадмінтон, волейбол), позайматися на тренажерах, пробігтися по доріжці, зайнятися йогою, пілатесом і багатьма іншими видами фізичних навантажень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙКОРИСНІШИЙ ЗИМОВИЙ ФІТНЕС

ЩО ТАКЕ СТЕП-АЕРОБІКА

ОСНОВНІ ТЕХНІКИ ПРАВИЛЬНОГО БІГУ