Навколо так багато страшних статей на кшталт «7 ознак раку», що ми вирішили трохи полегшити життя іпохондрикам. Читайте і видихайте.

1. Температура від 35,9 до 37,2

Так, норма – це не тільки 36,6. Температура тіла індивідуальна і залежить від віку, раси і навіть статі: чоловіки в середньому на 0,5 градуса «холодніші» за жінок. А ще вона може коливатися навіть у здорової людини: з ранку тіло на 0,5 градусів холодніше, ніж увечері.

2. Запах з рота

В інтернеті можна знайти з десяток пояснень цієї проблеми: від інфекції до раку шлунка. Важкі хвороби, звичайно, можуть проявляти себе неприємним запахом, але в більшості випадків все простіше: вам треба до стоматолога. Швидше за все, це карієс, запалення ясен, недостатня гігієна або синдром «сухої порожнини рота».

Якщо запах турбує вас тільки вранці, це взагалі норма: просто вночі у роті виробляється мало слини, і через це розмножуються бактерії.

3. Біль у грудях

Біль в грудях

Різкий, прострілюючий біль у грудній клітці може говорити про інфаркт міокарда, плеврит, панкреатит, виразкову хворобу і навіть пневмонію. Але в більшості випадків вся справа в міжреберній невралгії. Можливо, ви занадто різко встали з дивана, наділи тісна білизна або від душі потренувалися. Через це нерв в ребрі роздратувався.

Відрізнити хвороби серця від невралгії просто: по-перше, при подразненні нерва можна пальцями знайти джерело болю. По-друге, при вдиху або фізичному навантаженні біль буде посилюватися.

4. Збільшення лімфовузла

Можна до вечора перераховувати страшні хвороби, через які починають прощупуватися лімфовузли. ВІЛ, рак, туберкульоз, гонорея… Але це досить рідкісні випадки, а таку шишку під шкірою знаходив, напевно, кожен. Воно й зрозуміло: лімфовузол може збільшитися через стрес, застуду, карієс, алергію або нестачу будь-якого мікроелемента в організмі.

5. Білі плями на нігтях

Білі плями на нігтях

Так, це може говорити про анемію, серцеву недостатність та хвороби нирок. Але такі серйозні порушення не можуть проявлятися тільки плямами на нігтях. Якщо вас не турбують нудота, блювання, слабкість, біль і порушення сну, швидше за все ви просто травмуєте нігтьову пластину. Змініть манікюрного майстра і надягайте рукавички, коли користуєтеся побутовою хімією.