Як ви думаєте, скільки людей не звертають уваги на хронічний нежить? Ви здивуєтеся, дізнавшись, як багато хто з нас роками шмигають носом, переводять кілограми серветок, витрачають величезні суми на краплі та спреї, і навіть не думають звертатися до лікаря. Подумаєш, якийсь нежить! Через тиждень сам пройде. Але що робити, якщо захворювання триває місяцями?

Чому нежить не проходить?

Хронічні нежиті – риніти – виникають тоді, коли не був вилікуваний гострий нежить, а на його місце приспіло наступне інфекційне захворювання. Виходить деяка подоба замкнутого кола: хвороба послаблює імунітет, у результаті хронічного нежитю людина не може дихати носом, мікроби і холодне повітря потрапляють в організм через рот і знову виникає захворювання.

Інші причини хронічного нежитю

Крім сезонних спалахів гострих вірусних захворювань є й інші причини хронічного нежитю. Серед них виділяють:

Алергічні риніти. Можуть бути сезонними та постійними. Сезонний хронічний нежить характерний для алергіків і є реакцією на пилок рослин. При хронічній формі алергічного риніту нежить переслідує людину цілий рік. Загострення проявляються у вигляді нападів, що супроводжуються частим чханням, рясними рідкими виділеннями з носа і утрудненням дихання різного ступеня вираженості.

Хронічні захворювання навколоносових пазух. Гайморити, фронтити, синусити і аденоїди нерідко є причиною постійних слизових виділень з носа. Хронічні форми захворювань з’являються в періоди зниженого імунітету через часті респіраторних захворювань. В основному це осінньо-зимові періоди. Часті вірусні захворювання можуть бути обумовлені також зниженим вмістом вітамінів в їжі в ці періоди і природне зниження впливу ультрафіолету.

Синусит

Вазомоторний риніт. А якщо бути більш точним – його нейровегетативна форма. Хвороба виникає внаслідок порушень ендокринної системи організму і характеризується рефлекторними впливами на слизову оболонку носа. Основні симптоми хронічного нежитю при такій формі риніту це часте і багаторазове чхання, утруднене носове дихання і рідкі виділення з носа. В основному гострі напади виникають в ранковий час доби після нічного сну. Можуть повторяться в перебігу дня при зміні температури повітря, раціону харчування, при перевтомі, при підвищенні артеріального тиску, емоційних стресах і т.д.

Хворі зуби. Саме так! Запалення зубів верхньої щелепи, коріння яких виходять в гайморові пазухи, цілком можуть бути причиною хронічного нежитю. Особливо вірогідне захворювання в тому випадку, коли до хвороб зубів приєднується гостра респіраторна інфекція.

Зубний біль

Викривлена ​​носова перегородка. Анатомічний дефект перегородки носа. Може виникати як в процесі природного фізичного розвитку людини, так і в результаті травми. Часто саме цей дефект є причиною утрудненого дихання носом, нічного хропіння, хронічного нежитю та інших ускладнень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНФЕКЦІЙНИЙ ЧИ АЛЕРГІЧНИЙ НЕЖИТЬ?

РАНКОВЕ ЧХАННЯ ТА НЕЖИТЬ: ЯК ВПОРАТИСЯ З ПРОБЛЕМОЮ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗАКЛАДЕНИЙ НІС?