ГоловнаХвороби і лікуванняЛОРОда хронічному нежитю або чому він не проходить?

Ода хронічному нежитю або чому він не проходить?

Як ви думаєте, скільки людей не звертають уваги на хронічний нежить? Ви здивуєтеся, дізнавшись, як багато хто з нас роками шмигають носом, переводять кілограми серветок, витрачають величезні суми на краплі та спреї, і навіть не думають звертатися до лікаря. Подумаєш, якийсь нежить! Через тиждень сам пройде. Але що робити, якщо захворювання триває місяцями?

Хронічний нежить

Чому нежить не проходить?

Хронічні нежиті – риніти – виникають тоді, коли не був вилікуваний гострий нежить, а на його місце приспіло наступне інфекційне захворювання. Виходить деяка подоба замкнутого кола: хвороба послаблює імунітет, у результаті хронічного нежитю людина не може дихати носом, мікроби і холодне повітря потрапляють в організм через рот і знову виникає захворювання.

Інші причини хронічного нежитю

Крім сезонних спалахів гострих вірусних захворювань є й інші причини хронічного нежитю. Серед них виділяють:

Алергічні риніти. Можуть бути сезонними та постійними. Сезонний хронічний нежить характерний для алергіків і є реакцією на пилок рослин. При хронічній формі алергічного риніту нежить переслідує людину цілий рік. Загострення проявляються у вигляді нападів, що супроводжуються частим чханням, рясними рідкими виділеннями з носа і утрудненням дихання різного ступеня вираженості.

Хронічні захворювання навколоносових пазух. Гайморити, фронтити, синусити і аденоїди нерідко є причиною постійних слизових виділень з носа. Хронічні форми захворювань з’являються в періоди зниженого імунітету через часті респіраторних захворювань. В основному це осінньо-зимові періоди. Часті вірусні захворювання можуть бути обумовлені також зниженим вмістом вітамінів в їжі в ці періоди і природне зниження впливу ультрафіолету.

Читайте також:  Обережно, підсилювач слуху!

Синусит

Вазомоторний риніт. А якщо бути більш точним – його нейровегетативна форма. Хвороба виникає внаслідок порушень ендокринної системи організму і характеризується рефлекторними впливами на слизову оболонку носа. Основні симптоми хронічного нежитю при такій формі риніту це часте і багаторазове чхання, утруднене носове дихання і рідкі виділення з носа. В основному гострі напади виникають в ранковий час доби після нічного сну. Можуть повторяться в перебігу дня при зміні температури повітря, раціону харчування, при перевтомі, при підвищенні артеріального тиску, емоційних стресах і т.д.

Хворі зуби. Саме так! Запалення зубів верхньої щелепи, коріння яких виходять в гайморові пазухи, цілком можуть бути причиною хронічного нежитю. Особливо вірогідне захворювання в тому випадку, коли до хвороб зубів приєднується гостра респіраторна інфекція.

Зубний біль

Викривлена ​​носова перегородка. Анатомічний дефект перегородки носа. Може виникати як в процесі природного фізичного розвитку людини, так і в результаті травми. Часто саме цей дефект є причиною утрудненого дихання носом, нічного хропіння, хронічного нежитю та інших ускладнень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНФЕКЦІЙНИЙ ЧИ АЛЕРГІЧНИЙ НЕЖИТЬ?

РАНКОВЕ ЧХАННЯ ТА НЕЖИТЬ: ЯК ВПОРАТИСЯ З ПРОБЛЕМОЮ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗАКЛАДЕНИЙ НІС?