Додаючи в свій раціон більше пробіотичних продуктів, ми підвищуємо свої шанси залишатися стрункими і здоровими з віком, – цьому сприяє їх оздоровлюючий вплив на систему шлунково-кишкового тракту.

Від стану кишечника залежить стан загального здоров’я, кишковий мікробіом відіграє визначальну роль у зменшенні запалення, з яким в організмі пов’язаний підвищений ризик різних захворювань, включаючи застуди, рак, серцеві захворювання, артрит, зниження когнітивних функцій і нейродегенеративні розлади. Крім того, корисні кишкові бактерії можуть допомагати інтенсивніше спалювати жир, знижують резистентність до інсуліну.

Вживання пробіотичних продуктів сприяє розвитку корисної кишкової мікрофлори, загальному оздоровленню кишкового біома.

Пробіотики – це живі бактерії, що містяться в певних продуктах або біологічно активних добавках. Це корисні для людини непатогенні і нетоксикогенні живі мікроорганізми, які при систематичному вживанні в їжу в складі тих же продуктів сприятливо впливають на організм людини в результаті поліпшення складу і біологічної активності захисної мікрофлори кишечника.

Читайте також:  Шість небезпечних ознак раку мозку, які не можна ігнорувати

Наступні продукти є кращими джерелами пробіотиків.

Йогурт. Дослідження вчених з Університету Вашингтона показало, що натуральний кисломолочний йогурт містить пробіотики, які надають благотворну дію а стан кишечника у чоловіків. Завдяки цим пробіотикам сильна стать стає краще захищеною від розвитку поліпів, попередників ракових пухлин.

Кефір. Вживати кефір корисно навіть тим, хто не переносить молоко – він практично не містить лактози. При цьому він забезпечує організм білком і дюжиною різних видів живих активних культур.

Місо. Виготовлена з витриманих ферментованих соєвих бобів, ця паста насичена пробіотиками. Також в місо містяться необхідні для підтримки стрункості білок і клітковина, а також зміцнює кістки Вітамін К.у той же час слід пам’ятати, що місо відрізняється високим вмістом натрію. Одна чайна ложка цієї пасти містить третину денного ліміту для людей з високим кров’яним тиском.

Читайте також:  Лікарі назвали найбільш шкідливі для здоров'я пози тіла

Квашена капуста. Вміщені в ній пробіотики відіграють важливу роль в роботі кишечника. Вони виробляють вітаміни, амінокислоти, формують здоровий кишковий імунітет і запобігають алергію, коливання ваги, схильність до діабету другого типу, підтримують здоровий рівень холестерину.

Житній хліб. Цей злегка кислуватий хліб готується без використання дріжджів, на густій заквасці, яка містить штами лактобацил, дружніх кишечнику бактерій. Вживання житнього хліба допомагає знизити холестерин в крові, покращує обмін речовин, роботу серця, активізує виведення потенційних токсинів.

Овочі в розсолі. Овочі, приготовані в розсолі з використанням солі, води і спецій без оцту, є ще одним чудовим джерелом пробіотичних культур. Огірки, помідори і яблука, занурені в розчин солі і води, виділяють власні молочнокислі бактерії.

Читайте також:  Знайдено ще одну причину не давати підліткам занадто багато сидіти в соцмережах

Кімчі. Це корейська страва заснована на молочнокислому бродінні (також званому лакто-бродінню), яке перетворює капусту або інші овочі в чудовий гострий і пряний гарнір, наповнений вітаміном С.

Гіркий шоколад. Шоколад з підвищеним вмістом какао сам по собі бактерій не містить. Але він є бажаною їжею для кишкових бактерій, які утворюють пробіотики, отримуючи його.

Оливки. У них теж містяться молочнокислі бактерії. Але важливий момент – тільки в зелених, а не в чорних.