Жінкам частіше, ніж чоловікам, ставлять неправильні діагнози і пізніше починають лікування. Але ці 9 хвороб – справжні чемпіони скритності.

Жінкам рідше, ніж чоловікам, ставлять вірні діагнози і саме з’ясування причини поганого самопочуття зазвичай займає більше часу. Але є деякі хвороби, які самі по собі набагато складніше піддаються діагностиці — і тому варто бути особливо уважними і наполегливими, якщо ви запідозрили у себе їх симптоми.

Хвороба Лайма

Найпоширеніший симптом, який вказує на розвиток хвороби Лайма — специфічний висип, який з’являється незабаром після укусу зараженого кліща. Але в деяких випадках висип не утворюється і єдиними симптомами, які вказують на хворобу, залишаються болі в тілі, підвищена температура і втома. Нерідко лікарі приймають їх за прояв грипу і призначають відповідне лікування. У цій ситуації висока ймовірність переходу хвороби Лайма в хронічну форму, вилікувати яку практично неможливо.

Рак яєчників

Це одна з форм раку, яка складно діагностується: в більшості випадків пацієнтки помічають перші симптоми тоді, коли хвороба переходить у важкі форми. Один з найпоширеніших ранніх симптомів — здуття живота. Але в більшості випадків жінки в кращому випадку звертаються до гастроентеролога, а в гіршому — сідають на дієту. Важливо знати перші ознаки раку яєчників і звертатися до лікаря при першій підозрі.

Вовчак

Не дарма доктор Хаус так часто звертався до цього діагнозу: це аутоімунне захворювання здатне вражати практично всі системи нашого організму, а тому і симптоми можуть зачіпати практично всі органи. Лихоманка, стомлюваність, висип на обличчі і тілі, задишка, сухість очей — це лише дуже невелика частина можливих симптомів вовчака. Добре, якщо вони проявляються все разом, але, на жаль, частіше вовчак успішно маскується під більш нешкідливі захворювання.

Гіпотиреоз

Захворювання, при якому функція щитовидної залози знижується і вона не може виробляти достатньо гормонів, також буває досить складно «зловити». Стандартні симптоми – запор — сухість шкіри, збільшення ваги і витончення волосся — занадто розпливчасті, щоб дозволити поставити діагноз. Більш того, при деяких формах цього захворювання не допомагає навіть аналіз на гормони: бувають випадки, коли гіпотиреоз розвивається на тлі цілком нормальних показників гормонів щитовидної залози.

Гемохроматоз

Це генетичне захворювання, при якому тіло виробляє занадто багато заліза. Найчастіше перші симптоми з’являються після досягнення 50 років, але зазвичай протікає безсимптомно. Тим часом, без контролю гемохроматоз може призвести до розвитку серцевої недостатності, печінкової недостатності та діабету. Тому якщо у вашій родині були випадки цього захворювання, важливо регулярно перевіряти рівень заліза в крові.

Хламідіоз

Ця хвороба, що передається статевим шляхом, найчастіше протікає без симптомів, як у чоловіків, так і у жінок. Тому важливо не рідше одного разу на рік здавати аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Гепатит С

Гепатит С може непомітно руйнувати наше здоров’я протягом багатьох років і перейти в хронічну стадію до того моменту, коли проблеми з печінкою стануть помітні. У групі особливо ризику – люди, що народилися в період між 1945 і 1965 роком, через особливості тодішньої охорони здоров’я. Тому важливо регулярно здавати маркери на гепатити і перевіряти стан органів черевної порожнини.

Апное сну

Небезпечне захворювання, при якому у пацієнтів під час сну дихання зупиняється на 10-15 секунд. Найбільш яскравий симптом – хропіння – часто не викликає підозр і не стає приводом для звернення до лікаря. Тим часом сонний апное може значно збільшити ризик серцевих захворювань.

Хвороба серця

Через те, що “жіночі” симптоми серцевого нападу істотно відрізняються від тих, які ми часто бачимо в кіно або читаємо про них в книгах, багато пацієнток звертаються до лікаря занадто пізно. Важливо знати, як проявляє себе інфаркт у жінок і вимагати уваги до свого стану.