Багато людей не уявляють свого життя без кави – і не дарма! Виявляється, крім неймовірного смаку, вона також неймовірно корисна для нашого організму. Пропонуємо дізнатися більш докладно.

Благотворний вплив кави виражається в можливості поліпшити когнітивне здоров’я, сприяння у боротьбі з зайвою вагою, зміцненні рівня життєвої енергії, зниження ризику розвитку діабету і захист печінки. Також кава позитивно впливає на метаболізм, запобігає розвитку деяких видів раку і захищає серцево-судинну систему організму від пошкоджень.

Що таке кава

Кава – це напій із зерняток однойменної рослини. Кава сорту Арабіка – найпопулярніша у використанні, але є багато різних підвидів, в залежності від тієї частини світу, де її п’ють і звідки імпортують.

Відома у всьому світі, смачна і стимулююча організм, кава є одним з найпопулярніших напоїв на планеті. Кожен день тільки в США випивають 100 мільйонів його чашок. У світі це число становить мільярди. Підраховано, що в середньому в році у світі випивається близько 500 мільярдів чашок напою!

Експорт кави стоїть в позиції №1 для дванадцяти країн світу і, незважаючи на трохи гіркуватий смак і розвиток від неї залежності, вона у великих кількостях затребувана людьми всієї земної кулі. Історично, перша згадка кави як напою відбулася близько 500 років тому на Аравійському півострові.

Але існує гіпотеза, що вона використовувалася в якості стимулюючого напою більш ніж 1000 років тому в різних давніх і тубільних культурах. На сьогоднішній день каву п’ють в кожній країні, причому не один раз, а навіть по 5-6 разів на день. Тоді як в офісах використовують великі каво-машини, то вдома люди обходяться маленькими кавоварками, що найкраще використовувати для приготування невеликих кількостей напою.

Факти на користь вживання кави

Зернини кави мають у своєму складі важливі органічні елементи і корисні речовини, включно з вітамінами групи B (B2, B3, B5), а також калій, марганець і магній. Напевно, найважливішим є наявність в ньому кофеїну, який має багато прикладів позитивного впливу на здоров’я при його помірному вживанні в правильний час протягом дня. Давайте більш детально дізнаємося про вплив кави на організм людини.

Поліпшення когнітивних (пізнавальних) функцій

Широко відомо, що кава допомагає зосередити розум і поліпшити увагу за допомогою стимуляції мозку кофеїном. Так, якщо вживати занадто багато кави, це може катастрофічно вплинути на розумове здоров’я. Але помірне вживання, навпаки, допомагає підтримувати мозок і сприяє запобіганню розумової деградації з віком.

Дослідження показують, що люди старшого віку, які регулярно вживають каву, на 60% менше схильні захворіти хворобою Альцгеймера або психічними розладами. Збереження зв’язків між нейронами в активному стані завдяки каві – зовсім непогана ідея!

Зниження ваги

Важлива перевага кави полягає в тому, що вона змушує нас рухатися, бути активними, і таким чином швидше спалювати калорії. Кофеїн є потужним природним стимулятором, який дозволяє також поліпшити метаболізм. Якщо ви тримаєте в руках чашку кави, можете не думати про калорії.

Максимальний ефект від занять спортом

Багато людей, які регулярно працюють на свіжому повітрі або ходять в спортзал, використовують каву як останній ривок енергії, тому вони можуть досягати кращих результатів. Порція кофеїну діє як моментальна зарядка, змушує людей бути більш активними і сильними трохи довше і тим самим побачити результати своїх походів в спортзал швидше.

Поліпшення стану серця

Хоча занадто багато кофеїну може негативно вплинути на нашу серцево-судинну систему, дослідження показують, що люди, які регулярно п’ють каву, можуть знизити ризик виникнення інсульту. У жінок також знижується ризик захворювання серцевими захворюваннями. Кава може підвищити на час кров’яний тиск, але це не означає, що інфаркт серця буде неминучим. Просто ваше серце буде працювати на оптимальному рівні.

Запобігання діабету

Досить нові результати досліджень показують, що у людей, які регулярно вживають каву, шанс захворіти діабетом знижується на 25-30 %. Дослідження проходили з участю понад півмільйона людей і показали ось такі дивовижні результати. Можливо, це пов’язано з більшою активністю людей, що п’ють каву, або тим, що напій зменшує апетит і знижує вплив факторів ризику появи діабету.

Поліпшення метаболізму

Однією з повсякденних функцій вітамінів у нашому організмі є регулювання метаболічної діяльності. Значний рівень вітаміну В3, В5 і B2 означає, що кава допомагає оптимізувати метаболічні процеси, підтримує збалансований рівень гормонів і допомагає організму працювати без перебоїв.

Захист печінки

Це теж нещодавно досліджена галузь, яка показує, що вживання кави сприяє поліпшенню роботи печінки, і зокрема, запобігає цирозу, гепатиту і ожирінню печінки. Одне з досліджень показало, що регулярне вживання кави знижує ризик захворювання на цироз на 80%.

Запобігання раку

Здається, що пошуком чудодійних ліків від раку займається майже кожен, внаслідок його найбільшого поширення в світі. Традиційно, кава не сприймається як антиканцерогенний засіб, але її пов’язують із запобіганням конкретно двох типів раку: печінки та прямої кишки, які перебувають відповідно на 3-му і 4-му місці за смертністю в світі.

Боротьба з депресією

Крім позитивного впливу на різні ділянки нашого організму, кава сприяє зниженню депресії.

Натуральні ефекти кави сприяють свіжості нашої думки і тіла. Але потрібно пам’ятати, що при надмірному вживанні кави в організмі можуть з’явитися дуже серйозні проблеми. Так що пийте каву не на шкоду собі, а на здоров’я!