Щоб прожити довше, важливо знизити ризик інсульту і серцевих захворювань, які вважаються одними з головних причин передчасної смерті. Дослідження, проведене європейськими кардіологами, показало, що допомогти в цьому може один напій.

За словами вчених, вживання зеленого чаю було пов’язано зі зниженням ризику небезпечних станів на 25%. В ході дослідження було проаналізовано стан здоров’я 100902 учасників без інсультів, серцевих нападів або раку в анамнезі.

Всіх їх розділили на дві групи: одна пила чай не менше трьох разів на тиждень, інша – рідше. Після семи років спостережень вчені встановили, що у любителів чаю з першої групи тривалість життя виявилася вищою. Зокрема, у 50-річної людини, яка регулярно вживає напій, хвороби серця розвивалися в середньому на два роки пізніше.

Читайте також:  4 зміни у харчуванні знижують рівень холестерину

“Регулярне споживання чаю пов’язане з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань і смерті від усіх причин. Сприятливий вплив на здоров’я був найбільш сильним для зеленого чаю”, – розповів співавтор роботи Сіньян Ван.

За словами вчених, захисна дія напою пояснюється високим вмістом в ньому поліфенолів. Однак вважається, що речовина не може довго зберігатися в організмі, тому, щоб отримати максимальну користь, важливо пити чай постійно, додали дослідники.