Зазвичай з цією метою звучать рекомендації про необхідність відмовлятися від чогось шкідливого. Але міжнародна група вчених перевернула цю теорію, заявивши, що продовжити своє існування можливо, якщо жити в своє задоволення.

Вчені радять дозволяти собі маленькі радості, змінюючи спосіб життя в розумних межах. Приміром, кажуть вони, людей часто лякають небезпекою вживання яєчні і жирного м’яса продуктів, підвищують рівень холестерину в крові, а разом з цим і ризик серцево-судинних захворювань. Але насправді, стверджують дослідники, у кількості холестерину в організмі частка продуктів не перевищує 15 відсотків, – більшу його частину виробляє печінка.

Також можна дозволяти собі алкоголь. Хоча його вживання навряд чи можна вважати фактором продовження життя, спиртне в розумних межах не стане серйозною загрозою для здоров’я. За словами фахівців, в день можна 1-2 келиха сухого вина, але після цього обов’язково повинен бути витриманий період стриманості – пити кожен день небезпечніше всього.

Читайте також:  Дослідження: 66% батьків схильні до вигоряння

Крім того, не потрібно відмовляти собі в солодкому – потрібно лише дотримуватися «золотого принципу» поміркованості. Тотальна заборона на цукор погано позначається на стані мозку і психологічному тонусі.

Немає нічого страшного в тому, що людина лягає спати пізніше півночі – якщо вона, наприклад, сова. Вчені констатували: при дотриманні хоча б семигодинного сну вона буде відчувати себе бадьорою і відпочившою.

Джерело: МедікФорум