Люди часто роблять схожі помилки, коли вимірюють власний тиск. Але навіть невеликі помилки призводять до неправильних значень і, отже, часто неправильно дозованим лікам. Це може бути небезпечно.

Помилка 1: ви вимірюєте не на тій руці. Це може призвести до помилково низьких значень. В принципі, артеріальний тиск можна вимірювати на обох руках. Як правило, показники тиску в одній руці нижче, ніж в іншій. Вирішальним фактором завжди є більш високе значення.

На початку лікування гіпертонії, яке включає в себе моніторинг артеріального тиску, вимірювати його треба на обох руках, а в майбутньому завжди вимірювати на руці, де артеріальний тиск був вищий.

Читайте також:  Лікарі попередили про симптоми дефіциту заліза в організмі

Помилка 2: ви трохи послабили манжету. Це призводить до помилково високих значень. Виміряні значення артеріального тиску виходять вище, ніж вони є насправді.

Помилка 3: манжета занадто тісна. Це також призводить до неправильних вимірюваних значень. Систолічний (верхнє значення) виявляється помилково низьким, а нижній (діастолічний) – помилково високим.

Помилка 4: рука здавлюється одягом. Якщо під час вимірювання тиску ви відсунули рукав, це може стискати руку в плечі. В результаті можна отримати неправильні значення, тому краще повністю звільняти руки від одягу. Тонкі блузки або сорочки знімати не потрібно, манжету можна надягати поверх.

Помилка 5: ви неправильно тримаєте руку з манжетою. Під час вимірювання манжета повинна бути на рівні серця, тільки тоді виміряне значення буде відповідати фактичному. Якщо манжета знаходиться вище рівня серця, виміряні значення можуть виявитися занадто низькими. Якщо нижче рівня серця – занадто високими.

Читайте також:  Дієтологиня назвала дешеві продукти для здорового харчування

Помилка 6: вимірювати тиск відразу після їжі. Коли організм отримує їжу, велика кількість крові направляється в органи травлення. Якщо вимірювати артеріальний тиск в такий момент, воно виявиться більш низьким, ніж є в дійсності. Після прийому їжі повинно пройти не менше години.

Помилка 7: вживати алкоголь, чай або кофеїн. Всі три напої призводять до невірних результатів вимірювань. Алкоголь, наприклад, може спочатку розслабляти, розширити судини, що знижує кров’яний тиск. Однак після цього артеріальний тиск знову піднімається і стає вище, ніж був раніше. У свою чергу, після вживання чаю або кави кров’яний тиск може підвищуватися протягом кількох годин.

Читайте також:  Лікарі перерахували симптоми небезпечного аутоімунного захворювання

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News