Для багатьох людей, які борються зі своїм ожирінням, зразком стають гравці шоу “Зважені та щасливі”. Вже 13 років існує в світі реаліті-шоу, в якому повні люди змагаються, хто швидше скине вагу. Американське шоу транслюється в 90 країнах, знімається в 25 державах. Переможці отримують значний грошовий приз і струнку фігуру в додачу. Але більшість з них повертаються додому і колишня надмірна вага повертається до них. Чому? Особистим досвідом ділиться учасник шоу.

З розміру L в XS

Коли Енн Міранда, учасниця амерканского реаліті шоу “Втрать більше всіх” (Biggest Loser) вибирає новий одяг для себе в магазині, то завжди собі нагадує, що більше не треба шукати розмір L (44-46). Зараз у Міранди розмір XS. При цьому вона каже, що як і раніше бачить себе “повною жінкою”, незважаючи на те, що скинула майже 34 кг 3 роки тому! Важко звикнути до своєї нової фігури, зізнається учасниця американського шоу.

Зараз у Міранди розмір XS. При цьому вона каже, що як і раніше бачить себе “повною жінкою”.

“Перший час після закінчення участі в програмі кожний мій ранок нагадував Різдво: я надягала одяг, він на мені відмінно сидів або навіть був трошки більший на мене,” згадує Енн Міранда вона про час, коли сильно скинула вагу. “Я не хочу повертатися в ті часи, коли була дуже повною”.

 57-річна Міранда приїхала зі свого рідного містечка Фолсом, штат Нью Джерсі, США, щоб послухати, як доктор Армандо Гонсалес розповідає про те, як впливає різке зниження ваги на організм людини.

Обман телеглядачів або сувора правда схуднення

Гонсалес проводить консультації під ім’ям доктора Мондо. Всього кілька тижнів після запуска нового дослідження на тему реаліті шоу “Втрать більше всіх” на американському ТБ каналі NBC Армандо заявив, що багато учасників, які втратили вагу в ході програми, поправилися знову після повернення додому! Стаття в американській газеті New York Times, що опублікувала результати дослідження, викликала бурхливу реакцію серед глядачів шоу.

Аналогічні факти миготіли і в українській пресі. Наприклад, переможець першого сезону шоу “Зважені та щасливі” Микола Ворошнов скинув 85 кг, але через рік набрав зайву вагу. Втім, зараз він, судячи з фотографій в соцмережах, знову схудлий і підтягнутий, бореться в зоні АТО. Учасник шоу Михайло Репех, якому на момент конкурсу було 18 років, скинув 63 кг. Але вдома він швидко набрав зайве.

Гонсалес провів власне дослідження на тему реаліті шоу “Втрать більше всіх” під час написання своєї дисертації в 2009 році. Він брав інтерв’ю у учасників шоу неодноразово. Під час бесід доктор виявив, що близько 50 відсотків людей змогли після повернення додому утримати вагу в нормі. У той же час, інша половина опитаних знову виявилася втягнутою в бій під назвою “війна з повнотою”.

Половина учасників шоу змогли після повернення додому утримати вагу в нормі. Решта знову залучені в бій під назвою “війна з повнотою”.

У новому дослідженні доктор Гонсалес робить акцент на фізіологічних факторах, які впливають на різке зниження ваги, уповільнюють обмін речовин (метаболізм) і знижують лептин – гормон, що дозволяє нам відчувати насичення після прийому їжі. Також експерт звертає увагу на психологічні проблеми людей, які стикаються з таким явищем, як коливання ваги (в англійській мові є спеціальний термін weight cycling, що означає скачки ваги).

При цьому з роками проблема з особовою справою невеликої кількості людей перетворюється на національне лихо.

У доповіді Американської медичної асоціації кажуть, що в Штатах:

  • в 2006 році 34 відсотки дорослих страждали ожирінням;
  • в 2014 році – вже 38 відсотків зіткнулися з проблемою ожиріння.

При цьому США вже поступило “пальму першості” за кількістю повних людей Мексиці, країнах Океанії та Австралії. Там є регіони, де два з трьох чоловік страждають ожирінням.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, в 2016 р ожиріння діагностовано:

  • у кожної четвертої жінки;
  • у кожного сьомого чоловіка

“Звичайно, ми всі щосили намагаємося тримати вагу на одному рівні,” говорить Гонсалес. “Тут все має значення: необхідно освоїти ази правильного харчування, регулярно тренувати тіло, рахувати калорії … Але для того, щоб утримати вагу назавжди і при цьому зберегти здоров’я, ви повинні дістатися до кореня вашої проблеми”, пояснює експерт.

Як схуднути і залишитися здоровим

Схуднення

Медики під час бесід на тему, як схуднути, часто говорять про самодисципліну, і при цьому мало – про мотивацію. У той час як хтось може відмовитися від шкідливої ​​їжі, щоб досягти кінцевої мети – стрункої фігури, є люди, які можуть бути непослідовними у своїх діях.

Гонсалес розповідає про особистий досвід по зниженню ваги: ​​як він знову і знову поправлявся, перебуваючи в стресі і страждаючи від самотності. Після декількох років перебування в стані “смішного товстого хлопця” він був сповнений рішучості схуднути, але … постійно боровся з коливаннями ваги. Він набирав і скидав 35-45 кг 6 разів за 10 років! А потім розібрався, яка ж психологічна причина його надмірної ваги.

“Причина моєї повноти полягає не тільки в тому, що я люблю чізбургери”, сказав доктор. “Протягом довгого часу у мене склалися своєрідні стосунки з їжею. Схуднути я зміг тільки тоді, коли зрозумів, що мені дає повнота, чим я керуюся, вибираючи ту чи іншу їжу. А ще я навчився не заїдати стрес і радувати себе не смакотою, а іншими задоволеннями.

Втрата ваги схожа на розлучення

Гонсалес розробив програму “Дорожня карта втрати ваги”. Тренінг-курс по зниженню ваги розбитий на 8 етапів. Крок за кроком учасників вчать шукати психологічне коріння своєї повноти, справжню мотивацію для схуднення. Адже бажання порадувати близьких або покрасуватися можна задовольнити швидко, скинувши вагу, після чого людина почне її знову набирати, раз у неї немає ніяких довгострокових цілей залишатися струнким. Інша справа – бажання скинути вагу заради здоров’я, щоб народити дитину, займатися спортом або улюбленим хобі, якому заважає повнота. Але і це не все! Найважливіший етап – прийняти себе схудлим. Здавалося б, а що тут приймати, це ж досягнення, а не дефект? Якщо людина себе відчуває товстуном або “пишечкою”, він знову почне набирати відсутні для цього способу кілограми. За словами Гонсалеса, занадто часто тренери знають, як допомогти клієнтам скинути вагу, але не здатні підготувати їх емоційно до того, що станеться далі.

Втрату ваги слід розглядати як значну зміну в житті, щось на кшталт розлучення або народження дитини в сім’ї, каже Гонсалес. Він виявив під час інтерв’ю з учасниками реаліті шоу “Втрать більше всіх”, що люди, які різко худнуть за короткий час, не здогадуються про психологічні зміни, хоча мали б знати про стрес, якому вони себе піддають. На них почнуть більше звертати увагу незнайомі люди, знайомі – фліртувати, якщо був постійний партнер, він почне ставитися по-іншому … Люди просто не знають, як на все це реагувати, напруга посилюється. І підсвідомо вони хочуть повернутися до звичного зрозумілого стану, тому починають більше їсти і набирати вагу.

На думку лікаря, прийнято вітати схудлих людей, і вважати цей момент щасливим фіналом їх зусиль по боротьбі з вагою. Насправді це – лише початок нового життєвого етапу, адже життя в стрункому тілі обов’язково принесе нові завдання. І тільки якщо з ними впоратися і адаптуватися до фізичної легкості і підвищення привабливості, зайва вага більше ніколи не повернеться!

Джерело: The Sacramento Bee

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕФЕКТИВНІ ВПРАВИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ