Побороти тягу до їжі і відмовитися від деяких продуктів — основні труднощі початку дієти. Зрозуміло, особливо складно домогтися цього, в самому початку. Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити про те, що слід робити в такій ситуації.

Отже, існують методи, здатні побороти тягу до їжі. А разом з цим і правильно почати дієту.

Уникайте чудо-дієт

Якщо хочете побороти тягу до їжі, необхідно уникати чудо-дієт. Хоча такі дієти обіцяють нам швидкий і приголомшливий результат, це не має нічого спільного з реальністю.

Вважається, що завдяки чудо-дієті можна схуднути в короткий термін і з меншими зусиллями. Як правило, найчастіше до неї вдаються влітку. Кому з нас не хочеться привести себе у форму до початку пляжного сезону?

Безумовно, більшість таких дієт є обманом. Більш того, вони можуть бути небезпечними для здоров’я.

Отже, нам хотілося б відзначити деякі популярні чудо-дієти:

  • Дієта Хая, яка стала відомою у 20-ті роки минулого століття. Основна ідея цієї дієти в тому, щоб не їсти вуглеводи і білки. Хоча сама дієта не представляє загрози для здоров’я, дана ідея є хибною.
  • Дієта Аткінса, сенс якої в тому, щоб максимально обмежити вуглеводи. Мова йде про те, щоб відмовитися від злаків, молока, бобових і цукру.
  • Дієта Дюкана, заснована на вживанні білків. Джерелами останніх є м’ясо, риба і яйця. Чим же небезпечна ця дієта? Справа в тому, що таке харчування не є збалансованим. Іншими словами, дієта Дюкана має багато негативних наслідків для здоров’я.

З одного боку, для здорового харчування і правда краще не занадто захоплюватися вуглеводами. Але при цьому не варто забувати, що вуглеводи необхідні людському організму. А значить, їх не можна виключати зі свого раціону.

В цілому можна стверджувати, що диво-дієти призводять до затримки великої кількості жирів. Це відбувається в той момент, коли людина перестає слідувати дієті. І починає харчуватися по-іншому. Як наслідок, її тіло намагається заповнити запас втрачених під час дієти мікроелементів. Зрозуміло, з-за цього зникає весь отриманий результат.

Не пропускайте сніданок

Іншою поширеною помилкою в харчуванні багатьох людей є пропуск сніданку. Хочете скинути вагу? Бажаєте харчуватися правильно? Якщо це Ваша мета, то ні в якому разі не пропускайте сніданок.

Що ж відбувається, коли ми нехтуємо першим прийомом їжі? У цьому разі до обіду у людини з’являється сильний голод і апетит. Як наслідок, вона не може свідомо підійти до вибору їжі.

Саме тому рекомендується добре снідати кожний день. При цьому буде краще замінити вершкове масло і випічку на більш корисні продукти. Наприклад, фрукти і злаки.

В результаті Ваше харчування стане більш збалансованим. Крім цього організм буде отримувати більше поживних речовин.

Хочете побороти тягу до їжі? Харчуйтеся 5 разів на день

Особливо важко побороти тягу до їжі і шкідливим продуктам в ті моменти, коли ми голодні. Тому фахівці рекомендують харчуватися частіше. А саме, мати три основних прийоми їжі і два перекуси.

Завдяки цьому вдається рівномірно розподілити надходження поживних речовин протягом всього дня. Така тактика допоможе тобі справитися з перекусами і побороти тягу до їжі. Ви будеш випробовувати менше голоду. Розробіть режим дня таким чином, щоб було можливим харчуватися 5 разів на день.

Не майте заміщених продуктів

Отже, що ж трапляється, коли ми забороняємо собі деякі продукти? Ми добиваємося зворотного ефекту. Вони починають залучати нас ще більше. Саме тому рекомендується не встановлювати собі заборон. Хіба що, Ви дотримуєтеся вегетаріанства або якої-небудь іншої дієти за моральними переконаннями.

Найголовніше — постаратися скоротити кількість некорисних продуктів. Наприклад, солодощів, цукерок, морозива і т. д.

З іншого боку, є можливість продовжувати їсти таку їжу, контролюючи її кількість. Наприклад, їсти шкідливі продукти тільки в певні дні. Можете заохочувати себе цими ласощами після того, як докладете зусиль до здорового харчування протягом усього тижня.

Їжте за столом без поспіху, використовуючи посуд

Харчування за столом допомагає стежити за порціями їжі, яку ми їмо. Для цього необхідно завжди їсти з тарілки. Такими чином Ви зможете краще розраховувати порції їжі. Можливо, Ви залишите трохи їжі чи захочете покласти другу порцію. У будь-якому випадку, Ви будете ясно представлятися собі, скільки з’їли.

З іншого боку, харчування сидячи за столом і без поспіху дозволяє швидше вгамувати апетит. Іншими словами, коли ми їмо швидко і на ходу, ми з’їдаємо більше їжі, ніж нам необхідно насправді.

Особливо це важливо тим з нас, хто сідає обідати або вечеряти голодним. Ця невелика порада допоможе контролювати голод і краще харчуватися.