Хоча сильній статі і не потрібно зловживати алкоголем, повністю утримуватися від вживання все ж не варто. Перш за все, тим, хто хоче стати батьком.

Журнал Andrology опублікував результати дослідження фахівців університетської клініки Fondazione IRCCS Ca’ Granda Ospedale Maggiore Policlinico в Мілані, які свідчать: найздоровішою спермою з точки зору обсягу і кількості сперматозоїдів відрізняються чоловіки, які іноді дозволяють собі пропустити чарочку. Абсолютні непитущі сильно поступаються їм в аналогічних показниках.

Для участі в дослідженні вченими були запрошені 323 чоловіки, які стали пацієнтами лікарів по лікуванню безпліддя. Уважно вивчивши їх звички, а також прийнявши до уваги вагу чоловіків і їх рід занять, медики зробили висновок: чоловіки, які іноді випивають мають більше шансів залишити після себе потомство.

«Сама здорова сперма була у чоловіків, які вживали 4-7 стандартних одиниць алкоголю в тиждень», – встановили автори роботи.

Вчені порекомендували чоловікам, які хочуть стати батьками, обмежувати вживання алкоголю, але не утримуватися від нього повністю. Також за їх словами покращують якість сперми фрукти, овочі, риба, нежирні молочні продукти.

Нагадаємо, одна одиниця алкоголю – це 12,5 г етанолу: 100 мл вина, або 330 мл пива, або 30 мл міцного алкоголю.

Джерело: МедікФорум