З нового року багато хто з нас починає життя по-новому. І чудовим вибором буде відмова від деяких надзвичайно шкідливих для нашого здоров’я міфів року, що минає.

Вакцини викликають аутизм. Ще в 2010 році авторитетний науковий журнали Lancet зняв з публікації результати 12-річного дослідження Ендрю Вейкфілда (Andrew Wakefield), в якому стверджувалося про наявність зв’язку між вакциною MMR і аутизмом. Вчені відразу задалися питанням з приводу якості цього дослідження, стверджуючи, що кількості його учасників абсолютно недостатньо для того, щоб робити подібні висновки, та сам Вейкфілд відбирав їх упереджено, та ще й під впливом адвокатів батьків, які подали в суд на виробників вакцин. Вчений, котрий проводив дослідження втратив медичну ліцензію. На жаль, він все-таки завдав збитків, оскільки значна кількість людей повірили в те, що вакцини можуть спровокувати аутизм. В результаті, стався спалах антивакцинаторского руху, яка призвела до епідемії кору в Україні, Демократичній Республіці Конго, Філіппінах, в Греції, а також у багатьох інших країнах.

Вейпінг безпечний для здоров’я. В Америці вирує епідемія хвороби легенів, пов’язаної з електронними сигаретами, з-за якої кілька тисяч людей опинилися в реанімації, а кілька десятків померла. Досі вчені не розібралися, що саме її провокує, але у багатьох жертв легені перетворюється на подобу попкорну. Звичайно, електронні сигарети безпечніші за традиційні, але це зовсім не робить їх повністю безпечними, оскільки вони все одно містять шкідливі субстанції.

Відпочинок допомагає при болях в спині. Абсолютно не допомагає! І це ж стосується болю в шиї, адже відразу декілька досліджень не виявили ніякого зв’язку між відпочинком і зменшенням больових відчуттів в спині. Навпаки, регулярні, ретельно підібрані фізіотерапевтом тренування – це кращий спосіб боротьби з больовими відчуттями в шиї і спині. А відпочинок – взагалі найгірше з того, що ви можете з цього приводу зробити, як стверджують фізіотерапевти з Університету Альберти.

Канабіс лікує майже все. В останні місяці чути твердження про те, що канабіс допомагає розслабитися, бореться з симптомами тривожності, позбавляє від болю і робить багато іншого. У деяких країнах його легалізували для медичних цілей. Але переконливих наукових доказів цього не отримано. Канабіс тривалий час взагалі був нелегальною субстанцією, і ніяких серйозних досліджень з даного питання не проводилося. Отже, в розпорядженні науки немає серйозних приводів для того, щоб рекомендувати цю субстанцію для лікування чого б то не було.