Чи знаєте ви, що мигдаль не тільки неймовірно смачний, але і зберігає здоров’я серця? Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Advances in Nutrition, це пов’язано з тим, що мигдаль сповнений не тільки необхідних поживних речовин, але також харчових волокон і жирних кислот омега-3.

Дослідження показало, що дорослі, які їли близько 1,5 Унції мигдалю на тиждень (45-50 грам), зазнали зниження маси тіла і ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) або поганого холестерину в порівнянні з контрольною групою.

Що робить мигдаль таким корисним для серця?

За словами дієтолога з США Лорі Недеску, мигдаль своїми серцевими властивостями зобов’язаний вражаючому вмісту поживних речовин, зокрема, запасам мононенасичених жирів.

Читайте також:  Популярні продукти виявилися «ліками» від деменції

Мононенасичені жири знижують рівень холестерину ЛПНЩ, а також допомагають розвивати і підтримувати клітини вашого тіла. Крім мононенасичених жирів, мигдаль містить білок, вітамін Е і мінерали (магній, калій, мідь і цинк), які підтримують загоєння і імунітет.

Мигдаль також неймовірно багатий рослинними сполуками, званими флавоноїдами: катехін, епікатехін, кверцетин, кемпферол і ізорамнетін. Вони діють як потужні антиоксиданти.

Вживання всього 50 грам мигдалю в тиждень знижує ймовірність атеросклерозу.

Як можна додати в свій раціон більше мигдалю?

Це один з найбільш універсальних горіхів, тому мигдаль можна готувати і вживати в їжу різними способами. Його можна не тільки їсти як корисний перекус, але і використовувати в якості начинки для салатів і смузі на сніданок, запікати у випічці, подрібнювати і додавати в органічне і корисне парфе і навіть подрібнювати в горіхову пасту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News