Вчені припускають, що в організмі людини існує ген, який відповідає за регенерацію ампутованих кінцівок. Невже «принцип ящірки» працює і на людях? Це так, вважають американські дослідники Біологічної лабораторії острова Маунт-Дезерт.

На офіційному сайті лабораторії недавно з’явилася провокаційна інформація: виявлений ген, який відповідає за регенерацію у тварин. Вивчивши цей ген, вчені знайшли безліч приводів вважати, що в ході еволюції він не «загубився» і у людей.

Структура ДНК – дуже складний механізм і далеко не всі гени повністю вивчені. Деякі тварини завдяки певній молекулі ДНК, що містить ген регенерації, можуть утворювати бласти – сукупність клітин, які скупчуються в рані. Оскільки будова ДНК тварин багато чим нагадує людське, можливо, новий висновок фахівців і справді поповнить ряди медичних інновацій. Також на функцію регенерації значний вплив мають молекули РНК, імовірно, що саме вони блокують ці процеси в нашому організмі.

І якщо винайти спосіб впливу на РНК людини і підтвердити наявність потрібного гена у людей, буквальне «відрощування» втрачених або ампутованих кінцівок стане реальністю.

Ще один аргумент, яким оперують вчені, – наявність загального предка для більшості живих організмів Землі, в т.ч. і для людей. Вже доведено, що у нашого попередника не було проблем з «самолікуванням» організму. Що ж, будемо сподіватися, подальше вивчення цього питання, тільки підтвердить настільки утопічну теорію.

Читайте також:  Сік, який може на 30% зменшити товщину бляшок в артеріях

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЮДЕЙ НАВЧАТЬ ВИРОЩУВАТИ НОВІ ЗУБИ