Вчені виявили в будинках безлічі людей загадковий забруднювач. Він поширюється з пилом і проникає в організм через шкіру.

Підвищений рівень перш невідомого забруднювача виявлений в будинках безлічі людей, а також в умовах природи Канади і США. Відомий під назвою TDTBPP забруднювач відноситься до хімікатів, які широко використовують в якості інсектицидів, вони досить токсичні. Люди піддаються впливу цього забруднювача, вдихаючи заражений пил або через шкіру, як підкреслюють експерти. Дослідники з Університету Індіани з’ясували, що цей забруднювач зустрічається не тільки на спеціальних заводах по переробці так званих електронних відходів, але і в будинках звичайних людей.

Заміри TDTBPP були зроблені в повітрі, воді і в осадових відкладах, причому в домашнього пилу рівень забруднювача був особливо високим. Відзначимо, що TDTBPP є потенційно токсичним, так як ступінь впливу на організм взагалі наукою не вивчений. Дана хімічна речовина використовується в якості вогнетривкого матеріалу, а також для підвищення гнучкості різного роду споживчих продуктів. Схожі за складом інгредієнти застосовуються при виробництві пластику, проводів та електронного обладнання.

Дослідники називають отримані результати є підтвердженням того, що контроль над поширенням різного роду хімічних речовин в Північній Америці знаходяться на неналежному рівні. Хімікат зустрічається майже всюди, причому раніше про це нічого не було відомо. Інгредієнти на зразок TDTBPP не є суб’єктами жорсткого регулювання влади до тих пір, поки їх не починають використовувати в якихось нових напрямках. Саме тому для хіміків дуже складно з’ясувати, як ці забруднювачі проникають в навколишнє середовище, і який ефект вони можуть виробляти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙБРУДНІШІ ПРЕДМЕТИ, ЯКІ ВАС ОТОЧУЮТЬ

НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ І МЕТОДИ ЗАХИСТУ