Своєчасне виявлення високої температури допомагає ефективно боротися із застудою і грипом на початковій стадії їх розвитку. Однак, встановити температуру за зовнішнім виглядом вкрай складно, оскільки те ж почервоніння шкіри може свідчити і про появу інших захворювань. Тому найбільш ефективним засобом вимірювання є термометр. А про деталі читайте в нашій статті!

Як можна виміряти температуру тіла

В цілому, виміряти температуру можна: оральним, ректальним способом, під пахвою, на лобі або у вусі. Для кожного з цих способів існує свій тип термометра. В даний час більшість з них є електронними.

Звичайно, ці пристрої дуже ефективні, але до їх купівлі слід звертатися особливо ретельно. Тому що практика показує — електронний термометр низької якості буде показувати неправильний результат. До того ж, подібне явище спостерігається і при розрядженій батареї.

Тому в якості експерименту бажано періодично перевіряти роботу електронного термометра і звичайного ртутного градусника. Останній, ртутний градусник коштує зовсім недорого. При цьому його свідчення практично завжди є точними. Правда, користуватися ртутним термометром потрібно обережно, оскільки в будь-який момент він може розбитися, а пари ртуті є отруйними. Та й скло, що розпадається на осколки, може заподіяти травму.

З електронними термометрами необхідно звертатися теж дбайливо. Справа в тому, що вони чутливі до вологи, тому тримати такий термометр потрібно в сухому місці. При цьому, після кожного використання його бажано промивати (робіть це акуратно), оскільки на поверхні можуть залишатися мікроби.

Читайте також:  Чому не можна їсти багато лакричних цукерок

Ну і ще однією порадою є те, що кожен тип термометра призначений для вимірювання температури певним способом. Тому не варто експериментувати і придумувати якісь незвичайні варіанти вимірювання температури. Ну а тепер розглянемо уважніше, як же можна виміряти температуру різними способами.

1. Під пахвою

Даний спосіб є найбільш поширеним. Коли електронних термометрів ще не існувало, людство використовувало саме цей варіант. Його суть заснована на тому принципі, що під пахвою повинна встановитися така ж температура, як і всередині тіла. Для цього потрібно взяти термометр, помістити під пахву і затиснути його.

Якщо термометр ртутний, то через 5 хвилин можна перевіряти, яка ж у вас температура. Раніше існувало припущення про те, що час вимірювання має становити 10 хвилин, однак на практиці було доведено, що достатньо і меншого періоду.

Електронний термометр змінює показання до тих пір, поки температура під пахвою не встановиться в єдиному діапазоні. Якщо його не притиснути до тіла, то вимірювання, однозначно, будуть неточними. Та й тривалість вимірювання сильно збільшиться. Характерним моментом є те, що вимірювати температуру потрібно тільки коли пахва суха. Також це не варто робити після сильних фізичних навантажень.

2. Ректальний спосіб

Цей варіант використовується, як правило, при вимірі температури новонароджених і дітей молодшого віку. Причина його застосування досить проста — дитина не може притиснути градусник і тримати, постійно метушиться. Тому термометр занурюється в пряму кишку.

Читайте також:  Солодкий сніданок вранці пробуджує сонливість

В ній температура така ж, як і у всьому тілі. Попередньо градусник потрібно обробити вазеліном, щоб дитина не відчувала болю. Далі занурюємо його в пряму кишку і залишаємо на 2 хвилини (ртутний термометр), або до тих пір, поки температура не буде зафіксована (електронний). Після цього термометр необхідно промити, шкіру обробити (якщо в цьому є необхідність).

3. Спосіб вимірювання через рот

Даний варіант не підходить для дітей, вік яких молодше 4 років. Це обумовлено тим, що в малому віці дитина не здатна чітко зафіксувати термометр. В цілому, резервуар з ртуттю потрібно закласти під язик і зачекати приблизно 3 хвилини.

Якщо мова йде про електронний термометр, то тривалість вимірювання тут залежить від особливостей його роботи, але в цілому вимірювати температуру потрібно до тих пір, поки вона не буде зафіксована. Якщо ви з’їли щось холодне, то протягом 15 хвилин застосовувати даний спосіб не рекомендується — свідчення будуть неточними.

4. Вимірювання температури через вухо

Для даного способу підходять тільки спеціальні інфрачервоні термометри, так як це додатковий варіант. Ні звичайним електронним, ні тим більше ртутним виміряти температуру неможливо. Додатково слід зазначити, що даним способом неможливо виміряти температуру дитини віком до 6 місяців, оскільки свідчення будуть невірними.

Читайте також:  Кардіологи назвали 4 ознаки інфаркту, які з'являються перед сном

Для вимірювання датчик термометра необхідно вставити у вухо і почекати кілька секунд, поки температура не зафіксується. Деякі моделі дозволяють виміряти її не тільки у вусі, але і на лобі (у місці, де проходить артерія). Слід зазначити, що зазначені прилади є не найбільш точними, проте вони найбільш швидкі в плані вимірювання. При цьому похибка вимірювання мінімальна.

Після того як температура виміряна, необхідно правильно прочитати її значення. Тут слід пам’ятати, що кожен організм за своєю природою індивідуальний. І якщо для кого-то нормальною вважається температура 36,5 градусів, то для іншого такою ж нормою буде 37,2 градуса.

Крім цього, потрібно пам’ятати і про те, що у дітей нормальною вважається температура до 37,2 градусів (якщо вимірювати її під пахвою). У дорослої людини така температура може провокувати різного роду проблеми. Що стосується дітей, то їх організм відрізняється від дорослого. Ще одним моментом є те, що в різних місцях температура буде різна. Правда, похибка при цьому буде мінімальною.

Таким чином, правильне вимірювання температури дозволить виявити розвиток простудних і інших захворювань на ранніх стадіях. Однак, щоб виміри були точними, слід, по-перше, перевірити правильність роботи самого термометра. А по-друге, потрібно знати свою нормальну температуру (як правило, її встановлюють на медогляді). Будьте здорові!

Джерело: HeadInsider