Уникнути запалення голівки статевого члена легко, якщо дотримуватися елементарних рекомендацій.

Комбінація недуга

Баланопостит – досить поширене захворювання у чоловіків, що характеризується розвитком запального процесу в голівці і крайньої плоті статевого члена. Хвороба є свого роду комбінацією двох окремих захворювань – баланіта і постітом. При баланіті запалюється тільки лише головка статевого члена, а при поститі – крайня плоть. Проте в переважній більшості випадків обидві проблеми наступають одномоментно, і тому доводиться говорити про баланопоститі.

Найчастіше баланопостит виникає в дитячому віці. У дітей крайня плоть ще закриває головку статевого члена, що підвищує ймовірність захворювання. Особливо схильні до цієї хвороби діти, що мають занадто вузьку крайню плоть або фімоз – неможливість оголити голівку статевого члена.

Причини

Баланопостит розвивається внаслідок проникнення в тканини статевого члена мікроорганізмів. Які саме мікроорганізми викликають захворювання, не завжди вдається встановити, однак деякі з них можуть становити нормальну мікрофлору піхви. У такому випадку баланопостит може розвинутися через незахищеного статевого акту. Серед «провокаторів» баланопостіта безліч венеричних захворювань – гонорея, трихомоніаз, трепонема. Також хвороба може виникнути на тлі кандидозу (молочниці).

Іноді баланопостит викликається змішаними інфекціями – стрептококами, стафілококом, дріжджовими грибками. Відчутну роль також відіграє і соціальний фактор. Наприклад, баланопоститом практично не хворіють особи, яким у дитинстві робили обрізання. Вся справа в тому, що крайня плоть затримує патогенну мікрофлору на головці статевого члена, що сприяє розвитку захворювання.

Сприяти розвитку баланопостіта може і високий рівень цукру в крові. Лікар-уролог Олександр Юнкер зазначає, що в урологічній практиці часто доводиться направляти пацієнтів на визначення рівня цукру. – Вороги-урологи досить часто виявляють приховані форми цукрового діабету. Пацієнт звертається до нас з проблемою звуження крайньої плоті і запальним процесом, а ми виявляємо високий рівень цукру, – каже лікар.

СимптомиБаланопостит

При баланопоститі пацієнт відчуває печіння і свербіж в районі голівки статевого члена. При відкритті крайньої плоті відзначаються неприємні відчуття. Під час статевого акту хворий відчуває біль. Зовні помітний набряк, а також почервоніння голівки і крайньої плоті. Якщо причиною захворювання був фімоз, то відзначається виділення гною або смегми з препуциального мішка.

Іноді при баланопоститі погіршується загальний стан організму. У хворого може підвищитися температура, а також наголошується слабкість. Також у хворих баланопоститом відзначається підвищене сексуальне збудження. Це відбувається через те, що голівка статевого члена постійно дратується.

Лікування та профілактика

Найчастіше баланопостит лікується дотриманням простих гігієнічних процедур. Статеві органи потрібно мити кілька разів на день з милом. Також можна скористатися слабким розчином перекису водню або фурациліну. Чим частіше ви будете робити цю нехитру гігієнічну процедуру, тим швидше пройде хвороба. Як правило, баланопостит проходить протягом тижня. Іноді після миття статевих органів доречно використовувати спеціальні антисептики. Також під час лікування важливо зміцнювати імунну систему. Часто при баланопоститі лікарі призначають імуномодулятори.

Баланопостит не обов’язково пов’язаний з ІПСШ (справа в тому, що причини виникнення цього процесу мб. Різні, в тому числі механічне подразнення або алергічна реакція).

Антибіотики при баланопоститі призначаються в тому випадку, коли хвороба вже в запущеній стадії. У важких випадках хворому необхідний курс спеціальної антибактеріальної терапії. У разі, коли антибактеріальна терапія не має ефекту, то вдаються до хірургічних маніпуляцій. Спочатку проробляється поздовжній надріз на крайньої плоті, після чого запалення, як правило, зменшується. Як тільки запальний процес трохи стихне, то проводиться кругове висічення крайньої плоті, тобто обрізання.

У профілактиці баланопостіта величезне місце займає особиста гігієна. Також не потрібно практикувати незахищений секс. А після статевого контакту акуратно зніміть презерватив, і прийміть душ.