Існує безліч способів збереження здоров’я очей, починаючи від вживання певних продуктів харчування і закінчуючи йогою.

Наше око це унікальний за своєю механіці і влаштуванню оптичний прилад. І коли якийсь із цих елементів починає барахлити – вся система дає збій і зір погіршується. Для того щоб знизити шкідливий вплив на очі комп’ютерів, планшетів, телевізора та інших подразників зверніть увагу на наступні моменти:

Харчування

Дотримуйте помірність в їжі, в раціон повинна входити повноцінна, різноманітна, поєднувана їжа, яка легко засвоюється, їжте більше продуктів, багатих вітамінами А, Е, С. Вітамін А міститься в моркві, салаті, горошку, дині, помідорах, цибулі, сирі – бобові, зелень. Вітамін С – шипшина, смородина, квашена капуста, цитрусові. Морква – унікальне джерело каротину (провітамін А).

Читайте також:  Особенности профилактического и планового обследования у офтальмолога

Вона чудово живить і зміцнює очі, допомагає уникнути короткозорості, добре і швидко засвоюється організмом. Також морквяний сік зміцнює нервову систему і бадьорить весь організм. Сік петрушки надзвичайно корисний при захворюванні очей і зорового нерва, коньюктивіті, виразці рогівки.

Він також сприяє відновленню гостроти зору, а елементи, які містяться в ньому зміцнюють кровоносні судини. Шипшина вельми багата вітаміном С. Її щоденне вживання забезпечує міцність та еластичність судин. ЇЇ плід корисний людям, страждаючим короткозорістю. У ньому багато аскорбінової кислоти і каротину. Сушене листя і плоди глоду можна заварювати замість чаю. Також багатий каротином гарбуз, вкрай корисний для харчування ослаблених очей. Чорниця дуже корисна для зору, вона також зберігає свої цілющі властивості навіть в зацукрованому вигляді.

Читайте також:  Причини відчуття печіння в очах

Головне пам’ятати, що харчування має бути повноцінним за всіма складовими. Не потрібно переборщувати з копченостями, м’ясом, ковбасами, вершковим маслом. Краще їсти їжу, яка легко засвоюється. Рослинні продукти повинні становити не менше 60% добового раціону. Також пам’ятайте, що здоров’я очей сильно залежить від роботи кишечника. Для очищення кишечника рекомендується промивати його 2 рази на рік. Очищений організм і правильне харчування зміцнять ваше здоров’я і допоможуть зберегти зір.

Вправи для очей

Йоги вважають, що на очі доводиться порядку 50% біоенергії, яка виділяється на життєдіяльність усього організму. Тому щоденне тренування необхідне всім і кожному. Існує думка, що з віком вправи дають усе менше ефекту, проте це не так. Звичайно, з віком доведеться витратити на них більше часу і зусиль, але результат наступає обов’язково.

Читайте також:  Причини відчуття печіння в очах

Пропонуємо вашій увазі кілька вправ для зміцнення очей:

1.Дивіться 1 хвилину дуже широко відкритими очима. Потім моргніть кілька разів.

2.Те ж саме, тільки тепер розслабте щоки і м’язи шиї, опустіть нижню щелепу, при цьому рот повинен залишатися відкритим.

3.Не напружуючи очей і, не кліпаючи, дивиться прямо; намагайтеся бачити все, що відбувається – крім того, що знаходиться по лінії вашого погляду, але і зліва, справа, вгорі і внизу. При появі втоми моргніть кілька разів і закрийте очі.

4.Закрийте очі і масажуйте повіки вказівним і середнім пальцями у напрямку від носа до зовнішніх кутів очей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗДОРОВА ДІЄТА ДЛЯ ЗОРУ

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗІР?