ГоловнаНовини Здоров'яБанний день: як часто можна приймати душ насправді

Банний день: як часто можна приймати душ насправді

Чи існує єдина норма для всіх?

душ

У більшості людей щоденний душ входить в число обов’язкових гігієнічних процедур. Але, незважаючи на те, що купання життєво необхідне для очищення шкіри і видалення відмерлих клітин, бактерій, алергенів і інших небажаних елементів, лікарі-дерматологи дотепер не можуть однозначно відповісти на питання, шкідливо чи корисно мити тіло кожен день.

В одному фахівці єдині: частота водних процедур безпосередньо залежить від таких факторів, як пору року, клімат, вік, професійна діяльність. Розповімо про все докладніше.

Час року і клімат

У зимовий час року, коли в більшості квартир починає працювати центральне опалення, повітря стає сухим і розрядженим. На цей період дерматологи рекомендують рідше приймати душ і ванну, щоб захистити шкіру від тріщин і сухості.

Не слід залишатися у ванній довше 5-10 хвилин.

Намагайтеся купатися в теплій, а не гарячою водою, а замість мила — використовувати м’які миючі засоби в мінімальній кількості. Після душу не тріть шкіру, а просто промокніть її рушником. Через 3-5 хвилин нанесіть на шкіру зволожуючий крем або молочко.

Читайте також:  Вчені показали, що буде з людиною після 20 років роботи в офісі

Влітку душ можна — і потрібно – приймати частіше. Він необхідний і для терморегуляції (за умови, що ви використовуєте ледь теплу, а не гарячу воду), і для очищення забитих потом і шкірним салом пор.

Але: якщо у спеку ви звикли митися по кілька разів на день, відмовтеся від частого застосування мила і гелів — миючі засоби змивають ліпідний бар’єр і знижують захисні функції шкіри.

Вік

Діти від 0 до 6 років

Фахівці Американської академії педіатрії стверджують, що, незважаючи на поширену думку, новонароджені не потребують щоденного купання. Педіатри рекомендують обмивати малюків локально, а регулярні водні процедури вводити тільки після того, як дитина почне самостійно повзати і їсти прикорм.

Читайте також:  Особливості способу життя, які призводять до головних «чоловічих» проблем

Діти від 6 до 11 років

На думку фахівців Американської академії дерматології, дітям у віці 6-11 років можна купатися кожен день, але це зовсім необов’язково – досить приймати душ або ванну раз в кілька днів.

Підліток

Підлітки дуже активні, та й гормональні зміни накладають відбиток у вигляді підвищеного потовиділення і висипань на шкірі. Душ в цьому віці бажано приймати щодня, але засоби для купання потрібно вибирати обережно — вони повинні м’яко очищати шкіру, не забиваючи пори.

Дорослий

Фахівці вважають, що дорослій людині для підтримки чистоти досить приймати душ два рази на тиждень. Решта — особистий вибір кожного.

Читайте також:  6 проблем зі здоров'ям, які загострюються восени

До групи ризику входять люди, за родом діяльності мають справу з небезпечними речовинами, тваринами, грунтом і рослинами, сирим м’ясом, забрудненими приміщеннями або сміттям.

Щоденні водні процедури допоможуть знизити ризик виникнення алергії, висипу, подразнення та інших уражень шкіри.
На цю тему навіть було проведено дослідження. Голландські вчені спробували з’ясувати взаємозв’язок між частотою водних процедур і поліпшенням імунітету. Виявилося, що добровольці, які щодня приймали прохолодний душ (з температурою води не вище 30 градусів) на 29% рідше брали лікарняний на роботі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News