Якщо ви бажаєте відзначити 90-річний ювілей, то зберігайте оптимізм. Ця характеристика характеру підвищує шанси на довголітті на 10%.

Коли люди думають про довголіття та його фактори, то, в основному, згадується дієта та фізичні навантаження, а також хороші гени. Але дослідження показало, що думки та почуття людини також відіграють важливу роль, пише Express.

Особливо в тому випадку, якщо ця людина мріє перейти на десяту десятку. Люди, які набрали найбільшу кількість балів за шкалою оптимізму в ході опитування, з більшою ймовірністю доживали до 90 років, порівняно з тими, хто був найменш оптимістичним.

25% найбільш позитивно налаштованих людей мали можливість прожити понад 90 на 10% більшу, ніж 25% найменш позитивних. Правда, дослідження було спостережливим, тобто воно не пояснювало причини цього зв’язку, а лише фіксувало їх. Однак у минулому дослідження показували, що оптимізм може дати кілька конкретних фізіологічних переваг, що дозволяють компенсувати різноманітні хвороби.

Наприклад, оптимісти краще сплять, відчувають менше стресу, мають здоровіші звички. В результаті, у них, як правило, виявляється міцнішою серцево-судинна система та імунітет. А у 2018 році було встановлено, що оптимісти ще й частіше харчуються правильно, ведуть активний спосіб життя та менше курять.