Вчені включили безалкогольне пиво до списку найкорисніших для здоров’я напоїв за його здатність позитивно впливати на психіку.

Напій з чайного гриба. Цей напій є ферментованим, у його виробництві беруть участь молочнокислі бактерії. Дані мікроорганізми дуже корисні кишечнику, вони сприяють знищенню небажаних бактерій. В результаті знижується ризик запальних захворювань кишечника та синдрому роздратованого кишечника. Крім того, багато досліджень показують, що чайний гриб є ефективним для виведення потенційних токсинів з печінки.

Одним із найцікавіших ефектів є те, що чайний гриб перешкоджає розвитку депресії – цей ефект пояснюється його позитивним впливом на кишківник, здоров’я якого тісно асоціюється зі здоров’ям мозку.

Кефір. Пробіотики, якими сповнений кисломолочний продукт, покращують стан кишкової мікрофлори. Є думка, що його вживання допомагає боротися із стійкістю до антибіотиків. Ізраїльські дослідники встановили, що певний вид дріжджів напою, Kluyveromyces marxianus, виділяє молекулу, що деактивує роботу “поганих” кишкових бактерій. В результаті знижується ризик запалень та пов’язаних з ними патологій.

Безалкогольне пиво. До напоїв, які вважаються особливо корисними, його відносять як фенольний підсилювач настрою. Дослідження показали, що при його вживанні мозок вивільняє нейромедіатро дофамін так само старанно, як при вживанні алкогольного пива. Дофамін – це хімічна речовина, що забезпечує позитивні емоції, психічну стійкість.

Хлібний квас. Натуральний домашній хлібний напій містить практично всі вітаміни та мінерали, необхідні організму (наприклад, у ньому присутні вітаміни А, вітаміни групи В, а також С, D, Е, біотин, ніацин, фолієва пантотенова кислота, цинк, залізо та магній). Його питво допомагає зміцнити імунітет, сприяє стабільному доброму самопочуттю, наповнює організм енергією, крім того – створює хороше середовище для розмноження в кишечнику корисних мікроорганізмів.

Сік квашеної капусти. 150 мілілітрів соку покриває чверть добової норми заліза та вітаміну С – обидва ці нутрієнти якраз і потрібні, щоб краще засвоюватися організмом. Також напій сприяє зменшенню жиру. Японські дослідники дійшли висновку, що молочнокислі бактерії (такі, що містяться в квашеній капусті) прискорюють втрату ваги за рахунок природного виведення харчових жирів до того, як вони можуть відкластися у вигляді запасів.

Лимонна вода. За даними Корейської урологічної асоціації, вода з додаванням лимонного соку може бути природним засобом профілактики каменів у нирках. Цитрати, що містяться в лимонах, пов’язують надлишок кальцію, що, у свою чергу, запобігає хворобливому утворенню кристалів у нирках. Приємний побічний ефект для імунної системи – це додаткова порція вітаміну С у такому напої.