Щоб забезпечити здорове старіння, необхідно серйозно зайнятися рівновагою та зміцненням ніг. Адже фізична активність у літньому віці – один із головних факторів, що дозволяють якомога довше залишатися рухливим та незалежним. Для цього необхідно виробити просту звичку кілька разів на тиждень робити нескладну вправу із підняттям пальців ніг.

Щоб зробити все правильно, потрібно стати прямо, поставивши ноги на ширині плечей, після чого відірвати шкарпетки від підлоги, переміщуючи весь центр тяжіння на п’яти. У такому положенні слід ненадовго затриматися, а потім опустити пальці і передню частину стопи. Так потрібно зробити від 15 до 20 разів, пише Livestrong із посиланням на спеціаліста з руху Грейсона Вікхема.

Читайте також:  Вчені відкрили, як слід харчуватися діабетикам для продовження життя

Вправу рекомендується робити в два-три підходи щонайменше двічі на тиждень. При цьому необхідно прагнути до більшої кількості повторень та підходів. Рекомендується робити інші вправи на розтяжку стопи.

У процесі старіння м’язова маса та сила поступово зменшуються. В результаті слабшають ноги і стає важко виконувати практично кожен рух, особливо під час ходьби. Підйом шкарпеток допоможе зміцнити необхідні для високої рухливості механізми та продовжити здоров’я організму.

Чим корисна звичка піднімати пальці ніг

  • Допомагає розвивати стійкість, рухливість та силу м’язів, розташованих на передній частині стопи та гомілки. Це може запобігти біль і травми в колінах і стопах.
  • Покращує рівновагу. Хороший баланс допомагає міцніше стояти на землі та зменшує ризик падіння, яке може бути катастрофічним у літньому віці.
  • Покращує рухливість гомілковостопного суглоба. Це необхідно для ефективного та безболісного руху не тільки при ходьбі, але й при бігу та заняттях у спортзалі.
  • Підсилює приплив крові до серця. Судини, які приносять кров назад до серця, залежать у тому числі від м’язових скорочень. Підняття шкарпеток полегшує кровообіг у нижніх кінцівках та допомагає доставляти кров до серця, забезпечуючи орган необхідним киснем та поживними речовинами.
Читайте також:  Інсульт: 3 продукти, які зменшать ускладнення від порушеного кровопостачання мозку