Вживання від трьох до семи яєць на тиждень пов’язане зі зниженням артеріального тиску, про це свідчать дані нового дослідження.

Високий кров’яний тиск (гіпертонія) може призвести до невідкладних станів, таких як інсульти та серцеві напади. При цьому, як багато інших станів, гіпертонія залежить від особливостей повсякденного раціону людей.

Наприклад, відомо, що вживання продуктів із високим вмістом солі може різко підвищити артеріальний тиск. Але існують і продукти, споживання яких дає гіпотензивний ефект.

Одним із них є курячі яйця. Дослідження показали, що поїдання яєць пов’язане зі зниженням систолічного та діастолічного артеріального тиску, повідомляє видання Express. У свою чергу журнал Scientific Reports опублікував дані нового дослідження, що свідчать про гіпотензивну дію яєць при регулярному вживанні.

Фахівцями було вивчено щотижневе споживання яєць 668 дорослими іспанцями відповідно до показників їх кров’яного тиску. Виявилося, що у людей, які з’їдали по одному яйця на день, спостерігалося найбільше зниження артеріального тиску.

Загалом, констатували вчені, гіпотензивний ефект асоціюється із високим споживанням яєць, що означає від трьох до семи штук на тиждень.

«При збалансованому та якісному харчуванні щоденне вживання одного яйця абсолютно безпечне, оскільки не має негативного впливу на кров’яний тиск та контроль рівня цукру в крові навіть у людей із надмірною вагою чи ожирінням», – заявили автори роботи.