Болючі відчуття в руках можуть бути результатом не тільки травми або стресу. За словами лікарів, вони є симптомом п’яти небезпечних захворювань.

В інтерв’ю виданню Eat This Not That! доцент кафедри радіології опорно-рухового апарату у Школі Файнберга Північно-Західного університету Сваті Дешмух розповіла, що іноді цей стан вказує на постковідний синдром. Професор зазначила, що в цьому випадку пацієнтів постійно турбує біль, який впливає на їхню якість життя.

Крім того, болючі відчуття в руках можуть бути ознакою діабетичної нейропатії. Це розлад нервової системи, який пов’язаний з ураженням невеликих кровоносних судин при діабеті. Стан призводить до того, що приплив крові до пошкоджених нервів погіршується, що викликає хронічний біль, що виснажує. “Це може зробити виконання найпростіших завдань дуже болючим”, – додав фізіотерапевт Марк Басселл.

Крім цього, біль та припухлість у руках можуть бути ознакою утворення тромбу, зазначили фахівці Американської асоціації пенсіонерів. Ризик особливо збільшується, якщо встановлено медичний катетер або нещодавно перенесена операція на руці, шиї або грудях.

Онколог Гарі Ларсон, зі свого боку, попередив, що болючі відчуття в руці або плечі іноді виявляються ознакою раку легенів. “За свою кар’єру я бачив багато пацієнтів, які скаржилися на біль у плечі, оскільки рак уже поширився на лопатку, верхню плечову кістку або на хребет на рівні, де нерви йдуть на плече”, – уточнив він.

Також біль у руці вважається одним із головних симптомів серцевого нападу, пояснила кардіолог Леслі Чо. Вона попередила, що якщо відчуття дискомфорту виникає або стає сильнішим під час руху і припиняється в стані спокою, необхідно пройти додаткове обстеження.