Деякі любителі кави можуть мати підвищений ризик серцево-судинних захворювань. Такого висновку дійшла команда вчених з Університету Тромсе – Арктичного університету Норвегії.

Як вказується в дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Open Heart, вчені виявили зв’язок між високим рівнем холестерину – одним з провідних факторів ризику серцево-судинних захворювань – і тим, яким способом заварювання кави віддають перевагу люди. Автори роботи проаналізували дані опитування 21083 осіб, зібрані в період з 2015 до 2016 року в рамках довгострокового дослідження населення в Тромсе.

Учасників опитували, скільки чашок кави вживають на день, якому типу напою віддають перевагу. Потім у них взяли зразки крові, виміряли ріст та вагу. Також вчені враховували іншу потенційно важливу інформацію про здоров’я, наприклад, чи палили респонденти, чи вживали алкоголь, як часто вони тренувалися, пише StudyFinds.

Як показав аналіз, загалом жінки в середньому випивали чотири чашки кави на день, а чоловіки – п’ять. При цьому у тих, хто пив від трьох до п’яти чашок еспресо на день, відзначали підвищений рівень холестерину, особливо у чоловіків. Також підвищення рівня холестерину відзначалося у чоловіків та жінок, які вживали щодня шість і більше чашок кави з френч-пресу, та у жінок, які щодня пили таку ж кількість фільтрованої кави.

Вчені звертають увагу, що чашки для еспресо у норвежців зазвичай більше, ніж традиційні, прийняті в Італії. Крім того, різні типи кавових капсул можуть містити різні рівні основних хімічних речовин природного походження.

“Кава містить понад тисячу різних фітохімічних речовин”, – каже автор дослідження професор Майя-Ліза Лохен. Фахівець зазначає: при вживанні напою у великій кількості навіть незначна дія цих речовин на здоров’я може мати серйозні наслідки.