Тільки комплексне лікування захворювань горла дозволить в максимально короткі терміни добитися повного одужання.

Чому болить горло?

Біль у горлі – симптом, який може вказувати на цілий ряд простудних захворювань. Як правило, все починається з невеликого дискомфорту і першіння в горлі, і якщо в цей момент не вжити жодних заходів, то наслідки можуть бути серйозними.

Часто біль у горлі – це «перші дзвіночки» застуди чи грипу. Ротоглотка з носоглоткою – це перший бар’єр організму на шляху мікробів (вірусів і бактерій). Якщо місцевий імунітет з якихось причин дає збій, то віруси і бактерії починають розмножуватися, викликаючи запальний процес. Залежно від патогенного збудника симптоматика може бути різною: від невеликого дискомфорту в горлі і до гнійної ангіни, іноді вимагає госпіталізації хворого. У дорослих (на відміну від дітей) ангіни розвиваються відносно рідко. У той же час інші захворювання горла (ларингіт, фарингіт та інші) можуть турбувати часто.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Крім інфекцій, біль у горлі може виникати через вплив фізичних або хімічних факторів, наприклад, холоду, випарів деяких речовин, подразнюючої їжі та інших факторів.

Перші заходи

В першу чергу хворому горлу потрібно дати спокій. Намагайтеся якомога менше говорити, і не дратуйте горло холодними напоями та грубою їжею. Якщо ви курите, то хоча б на час відмовтеся від цієї шкідливої ​​звички. Також уникайте пасивного куріння.

Оскільки біль у горлі часто виникає на тлі простудного захворювання, то бажано взяти лікарняний і залишитися вдома. Пийте багато рідини (до 3 літрів на добу). Це необхідно для виведення токсинів з організму. Від прийому алкогольних напоїв потрібно утриматися.

При сильних болях в горлі (особливо на тлі високої температури і вираженого нездужання) необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Можливо, мова йде про серйозну бактеріальну інфекцію, для лікування якої потрібно пройти курс антибіотикотерапії.

Полоскання та інгаляції

Ефективним методом лікування хворого горла є полоскання. Лікарі рекомендують полоскати горло кожні 1-1,5 години. Скористатися можна звичайним розчином солі (з розрахунку ½ чайної ложки солі на склянку теплої води), який можна приготувати вдома. Застосовувати можна як морську, так і поварену сіль.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Корисними будуть полоскання відварами лікарських трав. Так, деякі з рослин мають антисептичні та протизапальні властивості (наприклад, ромашка, календула, шавлія, евкаліпт та інші). Візьміть 10-15 г сухих трав, залийте їх 200-300 мл окропу і настоюйте протягом 60-90 хвилин. Потім настій потрібно процідити, після чого можна застосовувати для полоскань. Ці лікарські трави також можна використовувати і для інгаляцій, які також допомагають впоратися з різними захворюваннями горла. Відвар для інгаляцій повинен бути не дуже гарячим, щоб хворому було комфортно дихати. В іншому випадку можна отримати опік слизової оболонки дихальних шляхів.

Препарати від болю в горлі

Якщо обмежитися одними лише полосканнями і народними рецептами, то процес одужання може затягнутися надовго. А в наш час довго хворіти – це «розкіш», яку можуть собі дозволити далеко не всі. У кожного з нас робота, навчання і безліч інших турбот, і хвороби вже ніяк не вписуються в цей графік.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Як уже згадувалося вище, біль у горлі в переважній більшості випадків має інфекційну природу. Тому при лікуванні цієї недуги діяти потрібно відразу по декількох фронтах. У першу чергу потрібно усунути патогенного збудника, як джерела запального процесу і больового синдрому. А для полегшення стану хворого необхідні протизапальні та знеболюючі засоби. Тому при виборі того чи іншого засобу від болю в горлі віддавайте перевагу препаратам, які одночасно усувають інфекцію, знімають запалення і втамовують біль. Це дозволить знизити навантаження на печінку, а також заощадить гроші, що важливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО НАЙКРАЩЕ ДОПОМОЖЕ ПРИ ІНФЕКЦІЇ І БОЛІ В ГОРЛІ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БОЛИТЬ ГОРЛО

БОЛИТЬ ГОРЛО, БОЛЯЧЕ КОВТАТИ: ЩО РОБИТИ?