Прийом вітамінів здатний запобігти і навіть вилікувати втрату слуху, викликану сильним шумом. Такі результати отримали американські дослідники з Weill Cornell Medical College і Gladstone Institutes в ході дослідів над тваринами.

У журналі Cell Metabolism опубліковані результати дослідження, які показали, що хімічна речовина під назвою рибозид нікотинаміду (попередник вітаміну В3) успішно запобігає довгостроковій і короткостроковій втраті слуху у мишей, якщо вона використовується до і після впливу сильного шуму. Дослідники підкреслюють, що це відкриття може привести до нових методик лікування глухоти в майбутньому, так як нині існуючі засоби для лікування розладів внутрішнього вуха, включаючи і втрату слуху, досить обмежені і не завжди ефективні.

“Наше відкриття визначає новий напрямок в лікуванні втрати слуху викликаної сильним шумом”, – говорить автор дослідження Кевін Браун, професор отоларингології та шийної хірургії в Університеті Північної Кароліни. Браун проводив ці дослідження, працюючи в Weill Cornell Medical College.

Під час дослідів над тваринами дослідники використовували рибозид нікотинаміду для захисту нервів, які збуджують равлика у вусі. Вона передає звукову інформацію до нервів спірального ганглія, який відправляє їх безпосередньо в мозок. Вплив сильного шуму пошкоджує синапси, що з’єднують нерви і волосяні клітини в равлику, що викликає втрату слуху, викликану шумом. Рибозид нікотинаміду виявився успішним у справі захисту цих синаптичних зв’язків від пошкодження.

Читайте також:  Лікар перерахувала найкорисніші сезонні продукти

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ВБЕРЕЖЕ ЛЮДИНУ ВІД ГЛУХОТИ

ВУШНИЙ ШУМ І ЙОГО ЛІКУВАННЯ

ВІКОВЕ ПОГІРШЕННЯ СЛУХУ