Пропонуємо вашій увазі перелік відповідей на найбільш поширені питання про значення дієти в профілактиці раку.

Оскільки величезна кількість людей цікавляться правилами здорового способу життя, дієтами і факторами, від яких залежить ризик можливого розвитку злоякісних новоутворень, вчені проводять досить велику кількість досліджень з метою виявити цей зв’язок. Пропонуємо вам ознайомитися з інформацією, що стосується даної проблеми.

Кава

Чи впливає вживання кави на ризик розвитку раку?

У деяких жінок кофеїн може провокувати симптоматику фіброзно-кістозної дисплазії молочних залоз (тип доброякісної пухлини молочної залози), проте даних, що підтверджують факт, що кава збільшує ризик розвитку раку, як молочної залози, так і будь-якої іншої локалізації, немає. Раніше існувала широко поширена думка про те, що вживання кави веде до розвитку раку підшлункової залози; результати нещодавно проведених досліджень спростували цю теорію.

Алкоголь

Чи впливає вживання алкоголю на ризик розвитку раку?

Так. Алкоголь збільшує ризик розвитку злоякісних новоутворень ротової порожнини, глотки, гортані, стравоходу, печінки, молочної залози, ободової і прямої кишки. Фахівці рекомендують обмежити вживання алкоголю до 2 порцій алкоголю в день чоловікам, і 1 порцію – жінкам.

Холестерин

Чи впливає вживання холестерину на ризик розвитку раку?

Холестерин міститься в тваринних продуктах – м’ясі, молочних продуктах, яйцях, а також тваринному жирі (масло, сало). Хоча вживання деяких із цих продуктів (наприклад, червоного м’яса) пов’язують з розвитком певних видів раку, факт того, що до розвитку раку призводить саме холестерин, не доведений. Зниження рівня холестерину в крові знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, проте доказів того, що зниження рівня холестерину в крові знижує ризик розвитку злоякісних новоутворень, немає.

Жири

Чи допоможе дієта з низьким змістом жирів уникнути ризику розвитку раку?

профілактика ракуІснує мало доказів того, що кількість споживаних жирів впливає на ризик розвитку раку. Однак висококалорійна дієта, що містить велику кількість жирів, сприяє розвитку ожиріння, яке, в свою чергу, дійсно пов’язане з ризиком розвитку раку. Існують дані щодо насичених жирних кислот, які пов’язують з підвищеним ризиком розвитку злоякісних новоутворень. У той же час накопичено деяку кількість доказів щодо спроможності інших видів жиру (омега-3 жирних кислот, які містяться переважно в рибних продуктах), мононенасичених жирних кислот (оливкова олія), а також поліненасичених жирів знижувати ризик розвитку раку.

Риба

Чи знижує вживання рибних продуктів ризик розвитку раку?

Риба є потужним джерелом омега-3-ненасичених жирних кислот. У дослідженнях на тваринах були отримані обнадійливі результати того, що жирні кислоти цього типу запобігають утворенню пухлин, а також гальмують прогресування новоутворень, які вже формуються. Щодо подібної дії в людини дані поки що відсутні.

Ожиріння

Чи збільшує ожиріння ризик розвитку раку?

Ожиріння пов’язане з ризиком розвитку певних новоутворень: молочної залози (особливо у жінок у постменопаузі), ободової кишки, ендометрії, стравоходу, нирок, а також іншої локалізації. Нормалізація маси тіла запобігає ризику розвитку не лише раку, але й різноманітних хронічних захворювань.

Органічні продукти

Чи ефективні «органічні» продукти в зниженні ризику розвитку раку?

Слово «органічні» застосовується для позначення продуктів, отриманих без застосування пестицидів і генної модифікації. На сьогодні даних, які б доводили ефективність цих продуктів в запобіганні ризику розвитку раку, немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИБИ ПРОТИ РАКУ

ЩО ТАКЕ РАК?