Все більшої популярності серед жінок набирає система дрібного харчування. У тому, що воно благотворно впливає не тільки на фігуру, але і на стан здоров’я, немає ніяких сумнівів. Але щоб витягти з нього максимум користі, необхідно знати всі нюанси, які з ним пов’язані.
 
 

Дієта “дробове харчування”
 
Перш за все, дробове харчування передбачає 5-ти-6-ти разове харчування в день, тобто, їсти потрібно приблизно через кожні 2,5 години. Порції при цьому повинні бути невеликими. Навіть якщо ви будете харчуватися тими ж продуктами що й колись, але при цьому їсти часто і меншими порціями, то ви зможете схуднути.
 
Це пояснюється тим, що на перетравлення їжі йде до 3-х годин, а, значить, нова порція їжі надійде в організм ще до тих пір, поки встигне перетравитися попередня. Хоча дробова дієта допоможе позбутися кількох кілограмів, однієї її буде не достатньо для того, щоб досягти найкращих результатів.
 
Харчування на такій дієті має виглядати наступним чином: тричі на день потрібно обов’язково є гарячі страви, двічі перекушувати і один раз є невелика кількість солодкого. Снідати при дробовому харчуванні необхідно не пізніше, ніж через годину після того, як ви прокинетеся, і на сніданок має бути гаряча страва.
 
Якщо для вас головне – здоров’я і підтримка ваги, то вранці можна їсти будь-яку їжу; якщо ж ви плануєте схуднути, то тоді потрібно обмежити вживання солодкого. Перші три прийоми їжі повинні бути насичені вуглеводами, а ввечері потрібно зосередитися на овочах і білках, хоча в невеликій кількості білки повинні бути присутніми під час кожного прийому їжі.
 
З переїданням допоможе впоратися дієта, – дробове харчування обумовлює це: обсяг порції не повинен перевищувати обсяг склянки. Якщо є можливість, то потрібно придбати посуд невеликих розмірів, щоб не накладати в неї багато їжі. Також не варто забувати про користь вживаних продуктів: солодощі, сухарики, чіпси і подібну їжу не можна використовувати для перекусів.
 
Якщо хочете схуднути, то стежте за тим, щоб кількість з’їдених калорій за день не перевищувало 1600 одиниць (для жінок). Але це не означає, що потрібно різко змінити харчування: якщо ви з’їдаєте набагато більше калорій – краще зменшувати їх кількість поступово і по можливості поєднувати разом з фізичними вправами.
 
До плюсів дробової дієти можна віднести відсутність постійного відчуття голоду, з яким зазвичай доводиться миритися на інших дієтах. Ще один плюс – контроль апетиту, завдяки тому, що організм привчається не наїдатися за рахунок регулярного надання їжі.

Читайте також:  Як зміцнити слабкі та ламкі нігті в домашніх умовах: поради дерматолога

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІЄТА ДЮКАНА

ГРЕЧАНА ДІЄТА

НАЙПРОСТІША ДІЄТА