Вчені Науково-дослідного інституту в дитячому медичному центрі американського штату Юта з’ясували, як заняття спортом зміцнюють людський організм. Мова, зокрема, йде про імунітет і міцність кісток.

Фахівці досліджували клітини рецептора лептину, вони виробляють остеолектин. Пері-артеріолярні клітини є швидко діляться, недовговічними, їх число збільшується після перелому і зменшується в процесі старіння.

Вони розташовуються беруть участь в синтезі стовбурових клітин, з віком їх зростання зменшується.

Вчені провели експеримент з мишами, повідомляє журнал Nature. У клітці з гризунами встановили бігові колеса, і миші таким чином постійно займалися фізичними вправами.

В результаті цих тренувань м’язи гризунів зміцнилися. Лабораторне дослідження показало збільшення остеолектин – клітин навколо артеріольних.

Читайте також:  5 продуктів, які загострюють симптоми подагри

Фахівці після експерименту прийшли до висновку, що регенерація клітин в кістковому мозку відбувається за рахунок механічної стимуляції.

При фізичному навантаженні і напружених, постійних тренуваннях імпульс передається в кістковий мозок. Це призводить до оновлення кісткоутворюючих клітин, тому зміцнюються імунітет і кісткова тканина.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News