Люди з деменцією частіше губляться у складній дорожній мережі.

На ранніх стадіях деменція може викликати у людей проблеми з пам’яттю, наприклад, втрату ключів. Але в міру прогресування проблеми з пам’яттю можуть стати більш частими та небезпечними. Люди з деменцією можуть почати забувати знайомі речі, зокрема місця. Це може призвести до того, що люди блукають і губляться.

Хоча блукання і є звичайним явищем, воно може бути небезпечним, навіть небезпечним для життя, і стрес, пов’язаний із цим ризиком, лягає важким тягарем на опікунів та сім’ю, пише Express.

Люди з деменцією частіше губляться у місцях із щільними, складними та невпорядкованими дорогами.

Дослідники виявили, що чим вище щільність перетинів доріг, чим складніше вони, і чим менша впорядкована або менше схожа на сітку загальна схема дорожньої мережі, тим вищий ризик люди з деменцією, щоб заблукати.

Це з тим, кожен перетин доріг є точку, у якій людині необхідно прийняти важливе навігаційне рішення. Чим більше перехресть, чим складніше ці перехрестя і чим неорганізованіша загальна дорожня мережа, тим більша проблема для людей з деменцією.

Той, хто закінчує регулярні прогулянки або сідає за кермо пізніше, ніж зазвичай, швидше за все, в якийсь момент заблукає.

“Ще одна ознака – проблеми з пошуком знайомих місць, включаючи спальню, ванну або їдальню”.

Інші ознаки включають:

  • Спроба чи бажання «піти додому», навіть перебуваючи вдома.
  • Людина стає неспокійною, ходить туди-сюди або робить повторювані рухи.
  • Нервовість або тривога у людних місцях, таких як ринки чи ресторани.
  • Діє так, ніби займається хобі або роботою по дому, але нічого не робиться.