Болі в колінах виникають, як правило при артрозі колінного суглоба і признається він за хворобу похилого віку. Однак це не зовсім так. Останні дослідження показують, що болі в колінних суглобах появляються з багатьох причин.

Про артроз мова йде тоді, коли відбувається зникнення хрящової тканини в суглобі при одночасному виникненні остеофітів (наростів кісткових) наростів навколо суглоба. Пов’язано це завжди з сильними болями і обмеженням рухових можливостей.

Американські вчені опублікували в професійному журналі “PNAS” результати досліджень, які показують зовсім іншу картину цього захворювання. Вони вивчили, як змінювалася кількість пацієнтів з артрозом з доісторичних часів, від раннього індустріального до сучасного. Сказали, що ця цифра збільшилася більш ніж у два рази (в даний час кожен п’ятий Американець після 45 років страждає на це хронічне захворювання, після 60 років, навіть кожен третій).

Читайте також:  Наскільки небезпечно дітям та підліткам вживати алкоголь і як це позначиться на їхньому здоров'ї

– Найбільшим сюрпризом для нас було те, що це відбувається не за рахунок збільшення терміну людського життя або поширеного ожиріння, але, насамперед, завдяки умовам сучасного життя, – сказав один з авторів дослідження Ян Уоллес з університету Гарварда.

Це захворювання не виключно, пов’язане з процесом старіння організму, – констатували автори дослідження. Щоб запобігти йому, потрібно дізнатися більше про фактори ризику. Вчені припускають, що дегенерація відбувається через те що ми мало рухаємось, що призводить до зникнення хрящів і м’язової слабкості. Шкідливим є також дієта, яка наприклад, надто багата на високо рафіновані вуглеводи.

Читайте також:  Група крові може вплинути на ризик утворення тромбів

Шкідливим також вважається ходити по твердому асфальту, носити неправильне взуття та запальні процеси в суглобах. І, звичайно ж, перевантаження на суглоби у результаті надмірної ваги або ожиріння.

Карл-Дітер Хеллер з Брауншвейга, генеральний секретар Німецького Товариства Ендопротетичного, звертає увагу, що частота виникнення захворювань колінних і пов’язаних з цим операцій ендпротетичних дуже зростає в Німеччині. – Не можна це пояснити тільки тим, що все більше і більше людей страждають від ожиріння. Це важливий фактор, але не єдиний, – пояснює він.

– Інші причини, наведені вченими з Гарварда, я думаю, є більш зрозумілими. Люди мало рухаються, будь то на роботі чи у вільний від роботи час, що призводить до того, що тканини колінних хрящів є недоживленими, пошкоджені і піддаються атрофії. Це потім, робить кожен рух пов’язаним з болем. Це процес, який сам себе приводить у рух.

Читайте також:  Сауни та гарячі ванни сприяють чоловічій безплідності

Як повідомляє Німецьке Суспільство Ендопротетичне, щороку у Німеччині імплантуються 170 тисяч штучних колінних суглобів і 230 тис. тазостегнових суглобів. У випадку операції на коліні пацієнти стають все молодшими. Вже близько 20 відсотків нижче 60 року життя.