Усі хочуть, щоб наступного року часник виріс великим і здоровим. Тому у жовтні перед його посадкою необхідно вирішити проблему з вибором грядки, щоб очікування здійснилися.

По-перше, слід враховувати попередників. Особливо не можна висаджувати туди, де зростала цибуля, що активно споживає мікроелемент калій, сприяючи виснаженню в ґрунті його запасу. Не рекомендується використовувати грядки, де росли буряки або картопля, якими не тільки сильно збіднюється ґрунт, але можливе ураження часнику фузаріозом. Кращими попередниками озимого часнику є рослини із сімейства бобових (зелений горошок, квасоля), кабачки, огірки, патісони, гарбуз, рання та цвітна капуста.

По-друге, грядки не повинні бути одобрені свіжим гноєм, який до часу посадки не встигає перепревати, що загрожує отриманням майбутнього врожаю часнику м’якого і пухкого, з дуже поганим зберіганням. При підготовці ґрунту найкращим є застосування перепрілого гною, компосту, мінеральних добрив, золи.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 харчових добавок, які допомагають боротися зі стресом

По-третє, не слід садити на щойно скопану грядку, через те, що грунт поступово осідає, зубки опустяться вглиб нижче, ніж це потрібно. В результаті проростання зубків буде довгим, можливе їхнє загнивання. А якщо вони не загинуть, то часник буде дрібним. Перекопування перед тим, як висаджувати часник, потрібне, але робиться це заздалегідь – приблизно за два тижні до його висадки.

По-четверте, великою помилкою буде висаджування на грядку, яка взагалі не удобрена, часник потребує родючого ґрунту, як і інші овочі. Тому при перекопуванні вносяться фосфорні та калійні добрива. Якщо не удобрити, якісного часнику не буде.

Читайте також:  Чому гіпертонікам необхідно їсти фрукти та пити натуральний сік

По-п’яте, не рекомендується вибирати місце для посадки в низині. Так як восени дощі, а навесні вода від танення снігів затоплять її, зубки згниють і врожаю не отримаємо.

Дотримуючись цих порад, Ви будете з гарним урожаєм часнику, здорового, великого та лежачого.