Хворобливі відчуття в колінах при фізичних навантаженнях можуть свідчити про перенапруження або якихось захворюваннях. Для з’ясування точної причини слід звернутися до лікаря.

Ви тільки почали тренування, а коліна вже починають «нити». Як бути в таких ситуаціях? Невже через це варто припинити заняття спортом?

Як правило, найчастіше болі в колінному суглобі викликані браком синовіальної рідини, що заповнює суглоб. Коли її стає менше, хрящі починають тертися один об одного, що призводить до розвитку запального процесу, а значить і болю. Якщо проблему вчасно не усунути, то в суглобі можуть з’являтися вирости і западини, а в перспективі порушується рухливість суглоба. Як уникнути цих проблем?

Проконсультуйтеся з лікарем

Біль – це симптом, який вказує на якісь неполадки з колінним суглобом. З’ясувати точні причини больових відчуттів може тільки лікар. Важливо звернутися до фахівця при перших больових симптомах. Так ви збережете суглоб від подальших проблем, які можуть виникати при тих чи інших захворюваннях.

Зменшуйте навантаження

Якщо ви займаєтеся спортом, то лікар, напевно, вам порадить знизити навантаження. Можливо, кілька днів варто повністю утриматися від спортивних тренувань. Перші 2-3 тижні бажано знизити навантаження. Зменшуйте кількість тренувань або їх інтенсивність. Особливо травматичні для колін різкі рухи і стрибки.

Біль у коліні

Фіксація суглоба

При заняттях спортом використовуйте наколінники або еластичний бинт для фіксації суглоба. Це обмежить рухливість колінного суглоба, що дозволить уникнути травм.

Раціон харчування

Для здоров’я суглобів вкрай важливий правильний раціон харчування. Їжте більше овочів, риби, морепродуктів. Для суглобів дуже корисні такі страви, як холодець, приготовлений не з порошкового желатину, а їх хрящів і м’яса.
 

Вітаміни та мінерали

При зверненні до лікаря зі своєю проблемою, можливо, лікар призначить вам вітамінно-мінеральні препарати. Як правило, це препарати з калієм, кальцієм, омега-3-ненасиченими жирними кислотами. Це те, що необхідно для здоров’я колінних суглобів. Правда, приймати такі препарати самостійно не рекомендується.

Протизапальні мазі

Хворобливі відчуття в колінах можна усунути за допомогою протизапальних мазей і кремів. Зазвичай, це місцеві препарати з диклофенаком, ібупрофеном або іншими протизапальними речовинами. Пам’ятайте, що застосування таких засобів не усуне причину болю, а лише зніме симптом і запалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СПОРТ ПІД ЧАС ЗАСТУДИ – КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА?

ВІДНОВЛЕННЯ М’ЯЗІВ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

ЗАКРИТІ ПОШКОДЖЕННЯ ЛІКТЬОВИХ СУХОЖИЛЬ