Сильний біль у горлі є приводом для звернення до лікаря. Дізнайтеся, що можна зробити самому для полегшення стану і усунення болю.

Майже кожен з нас не з чуток знає, що таке біль у горлі. Часом він може бути настільки болісним, що і пару слів сказати просто нестерпно. Найчастіше горло болить в осінньо-зимовий період, проте і в літню спеку можна схопити ангіну, особливо, якщо ви любитель холодних напоїв і морозива.

У переважній більшості випадків причиною болю в горлі є гострі респіраторні вірусні інфекції, а також бактеріальні ураження ротоглотки. Часто застуда починається саме з болю в горлі, оскільки слизова оболонка ротоглотки є першою лінією оборони, з якою стикаються патогенні мікроорганізми, що потрапляють до нас через ротову порожнину. У цей момент імунна система діє негайно і на місці знищує мікроби, рятуючи людину від хвороби. Однак при різних несприятливих обставинах (наприклад, при переохолодженні) місцевий імунітет слабшає, що в кінцевому підсумку призводить до розвитку інфекційного процесу.

В очікуванні лікаря

Якщо біль у горлі настільки сильний, що вам боляче ковтати й говорити, то в першу чергу необхідно звернутися за медичною допомогою. Лікар визначить причину болю в горлі, виходячи з чого призначить адекватне лікування. До того, як до вас приїде лікар (чи як ви його відвідаєте) можна попарити ноги, насухо їх витерти і засипати в шкарпетки сухий гірчичний порошок. У цих шкарпетках можна лягати спати. Також необхідно прополоскати горло слабким розчином солі або відварами трав, наприклад, календули або ромашки.

Що можете зробити ви

Незалежно від причин, що призвели до болю в горлі, існують деякі загальні рекомендації, яких слід дотримуватися для того щоб полегшити собі страждання і прискорити процес одужання.

Пийте багато рідини

Як вірусні, так і бактеріальні інфекції призводять до інтоксикації організму. Чим більше виділяється токсинів у кров, тим гірше самопочуття хворого, і тим слабкіша імунна система, яка повинна всіляко протистояти хворобі. Запобігти сильній інтоксикації організму можна за допомогою рясного пиття. Хворому необхідно за день випивати не менше 2,5-3 літрів рідини, що дозволить природним шляхом (через нирки і шкіру) зменшити інтоксикацію. Таким чином, інфекційний процес поступово піде назад, а біль у горлі буде вщухати до повного усунення.

Полощіть горло

Найпростішим, і в той же час ефективним, методом лікування хвороб горла є полоскання. Для цього використовуйте слабкий розчин солі (приблизно ½ чайної ложки солі на склянку теплої води) або відвари трав, таких як календула, ромашка, шавлія та інші. Лікарі радять полоскати горло не менш 6-8 разів на добу, а краще робити це кожні 40-60 хвилин.

Тримайте горло в теплі

Оберніть шию теплим шарфом або надіньте светр з високим коміром, щоб тримати горло в теплі. При цьому вам повинно бути комфортно.

Зволожуйте повітря

Для нормальної діяльності верхніх органів дихання вкрай важливо підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні. У зимовий час, коли включено опалення, повітря сухе, що в свою чергу призводить до пересихання слизових оболонок ротоглотки і носової порожнини. Щоб цього уникнути скористайтеся зволожувачем повітря. Також намагайтеся менше говорити і відкривати рот, це також допоможе зберегти слизові оболонки вологими.

Місцеве лікування

Для боротьби з патогенними мікроорганізмами та усунення запального процесу в ротоглотці можна скористатися спеціальними таблетками для розсмоктування, що володіють відповідними властивостями. В даний час існує велика кількість подібних засобів, і зробити правильний вибір буває нелегко. Перевагу слід віддавати перевіреним препаратам, які впливають безпосередньо на причину захворювання і швидко знімають больовий синдром.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО НАЙКРАЩЕ ДОПОМОЖЕ ПРИ ІНФЕКЦІЇ І БОЛІ В ГОРЛІ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БОЛИТЬ ГОРЛО

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА