Вранці ви насилу встаєте з ліжка, а цілий день падаєте з ніг. Щоб ви не робили, втома переслідує вас. Це, швидше за все, занепад сил. На жаль кожен з нас часом страждає від нього: швидкий темп життя, навантаження на роботі, стреси – безліч факторів роблять нас організм слабшим. Давайте розглянемо способи вберегти свої сили.
Звідки приходить занепад сил

Занепад сил давно став діагнозом, а не просто словосполученням. Це один із симптомів більшості хвороб, виснаження, нервових розладів і стресів. Постійна втома заважає і працювати, і відпочивати. Втомлюється не тільки наше тіло, але й психіка – з’являється дратівливість і емоційна нестабільність. Причини занепаду сил:

– Недосипання: цілий тиждень ми не висипаємося, а на вихідні спимо по 10-12 годин. Але не можна виспатися наперед;

– Неправильне харчування: мала кількість вуглеводів і жирів змушує організм витрачати свої запаси, але вони закінчуються, і ми просто не можемо виробити достатню кількість енергії;

– Складна робота: людині властиво перебільшувати свої сили. Крім того, хочеться зробити якомога більше, і ми забуваємо робити перерви, а часом забуваємо і про їжу;

– Негаразди в особистому житті: сварки і скандали змушують людину думати про свою непотрібність, про те, що ніхто її не розуміє. А це перші дзвіночки депресії;

– Різні захворювання;

– Гіповітаміноз;

– Недолік сонячного світла і свіжого повітря: взимку ми багато часу проводимо в приміщенні, що погано позначається на здоров’ї. Саме тому занепад сил найчастіше спостерігається в похмуру зимову погоду;

– Недолік заліза в крові (анемією страждає кожна п’ята жінка дітородного віку).

Як повернути сили

Свіже повітря. Це обов’язкова умова. Як би ви не втомлювалися, півгодини простої прогулянки на свіжому повітрі повинні бути у вашому розкладі. Якщо втома величезна або ви не можете викроїти час на прогулянку, відкрийте вікно і подихайте повітрям.

Повноцінне харчування. Сніданок повинен бути основним прийомом їжі. Легкий перекус солодким дасть бадьорість лише на короткий час. Щоб енергія зберігалася весь день, вживайте вуглеводи з каш.

Пройдіть курс вітамінів і мінералів. В аптеці ви можете купити спеціальні профілактичні комплекси. Так уже склалося, що надлишок вітамінів дуже рідкісне явище, а от їх недолік спостерігається у більшості людей. Краще звичайно вживати всі вітаміни і мінерали з їжею, але для цього доведеться грунтовно спланувати свій раціон.

Нормальний сон. Кількість годин сну річ індивідуальна, але от біологічні ритми у всіх людей схожі. Вставати слід між 6 і 7 годинами ранку, а лягати в 22-23 години. З 23 години і до 4 ранку наш сон дає найбільшу кількість енергії.

Легкі фізичні вправи. Відсутність руху теж причина занепаду сил. Рух відмінний засіб від сонливості і депресії. Спробуйте пройти пару зупинок додому пішки, а на вихідних покататися на коника. Повноцінний сон і активний відпочинок – основні вороги хронічної втоми. Щоб уникнути цієї недуги, можете сміливо записатися на танці або йогу, ви будете втомлюватися, але це зовсім інша втому. Через час ви помітите, що стали краще спати, думки в голові рухаються швидше, а гарного настрою стало більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ВІД ВТОМИ

ЯК ЗНЯТИ ВТОМУ ОЧЕЙ?

ЧОМУ МИ ПОСТІЙНО ВТОМЛЮЄМОСЯ