Здоровий стан кишкової мікрофлори сприяє захисту від ожиріння, алергії, діабету і, можливо, навіть від недоумства, – про це говорить лікарка з Німеччини, професор Міхаела Акст-Гадерманн.

В інтерв’ю виданню Freundin лікарка дала кілька порад про те, як поліпшити стан кишкової мікрофлори. Професор в першу чергу порекомендувала якомога різноманітніше харчуватися. Чим різноманітніше ми готуємо і їмо, тим різноманітніше стає кишкова флора, говорить експерт.

Споживати продукти з пребіотиками. Інулін, олігофруктоза, галактоолігосахариди – це пребіотики, природним чином містяться в їжі. Представляючи собою трудноусвояемие волокна, вони сприяють розвитку кишкової флори. Порада лікарки: для заповнення пребіотиків потрібно включати в раціон вівсянку, цибулю-порей, бобові, кава, зелений чай.

Не захоплюватися низьковуглеводним харчуванням. Багато вуглеводні продукти безжально викреслюються з харчування, проте вуглеводна клітковина є улюбленою їжі корисних кишкових бактерій. З цієї причини корисно вживати в здоровій кількості зерно, включаючи рис, і холодну картоплю.

М’ясні та молочні продукти – в помірній кількості. Якщо раціон відрізняє велика кількість білка і низька кількість вуглеводів, така одностороння форма харчування може негативно позначитися на стані кишкової мікрофлори. М’ясо і молочні продукти цілком можуть бути частиною раціону, але вживати їх необхідно тільки в помірних кількостях, дала лікарка ще одну пораду.

Не боятися бруду в повсякденному житті. Чим більш гігієнічна середовище, тим частіше виникає алергія або астма. Кишкові бактерії тільки раді невеликій кількості бруду, стверджує професор. Проникаючі в організм мікроби осідають в кишечнику і» тренують ” їх, що зміцнює імунну систему.

Обережніше з антибіотиками. Ці ліки не розрізняють корисні і небезпечні кишкові бактерії, однаково ефективно знищують і ті, і інші.

“Використовуйте антибіотики тільки в разі крайньої необхідності. Після антибактеріальної терапії на відновлення кишкової флори йде від трьох місяців до року”, – попередила Акст-Гадерманн.

Уникати штучних підсолоджувачів. Хоча в них менше калорій, вони призводять до порушення кишкової флори, що, в свою чергу, може викликати діабет, порушувати метаболізм цукру, сприяти набору ваги.

Жити в гармонії з біологічним годинником. Відсутність сну, активність, діяльність в нічний час змінює до гіршого стан кишкової флори. Відповідно, щоб поліпшити функціонування кишечника, потрібно покінчити зі звичкою не спати вночі і раніше лягати спати, підкреслила фахівець.