Перший ступінь: позбавлення від жиру, навколо внутрішніх органів, і від випираючого живота. Правила ефективних тренувань і рекомендації по харчуванню.

Як боротися із зайвою вагою?

У вступному матеріалі Ukrhealth розповідав про те, що жир в організмі дорослої людини не однаковий, а відноситься до одного з трьох принципово різних типів: жир внутрішніх органів; підшкірний жир, жир, який визначається статевою приналежністю.

Для кожного з них потрібна своя стратегія боротьби, і сьогодні ми поговоримо про те, як позбавитися від жиру, навколо внутрішніх органів. Стаття буде корисна тим, у кого не просто «проблеми з рельєфом», а хто дійсно страждає від надмірної ваги.

Що таке внутрішній жир?

Найчастіше причина утворення вісцерального (внутрішнього) жиру банальна – малорухливий спосіб життя і надмірна калорійність харчування. Сам по собі внутрішній жир в першу чергу відкладається всередині черевної порожнини, видавлюючи живіт вперед.

Люди, у яких багато вісцерального жиру, найчастіше страждають ожирінням зі всіма витікаючими негативними наслідками для здоров’я: у чоловіків знижується рівень тестостерону, підвищується ризик розвитку серцевих і багатьох інших хвороб.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Як позбутися від внутрішнього жиру?

Втрата саме внутрішнього жиру істотно перетворює людину – навколишні відразу відзначають, що він став займатися спортом, оскільки різко пострункішав. З’являється відчуття легкості, і людині здається, що вона стала значно більш здоровою.

На щастя, схуднути до рівня жиру в 15% не так вже й складно – значення вище цієї цифри безумовно є надлишковою вагою, і в силу своєї природи організм прагне позбавитися від нього якнайскоріше. Потрібно лише йому трохи допомогти.

Фізіологія позбавлення від жиру

Сформовані у відсутності фізичних навантажень запаси внутрішнього жиру відрізняються малою кількістю капілярів. По суті це мертвий вантаж, який організм не намагається використовувати для енергетичного обміну, і завдання тренувань – його перевчити.

Під впливом аеробних навантажень середньої інтенсивності кровотік в жировій тканині поступово підвищується, організм починає використовувати жир як джерело енергії, що веде до плавного спалюванню цього жиру. Причому, процес прискорюється з часом.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Тренування для повних людей

Тим, чия вага перевищує 80 кг, біг суворо протипоказаний: по-перше, якщо ви не вмієте бігати правильно, і приземляєтеся на стопу, то ви створюєте навантаження в колінах, що травмонебезпечно, по-друге, ви однозначно перевищуєте допустиму частоту пульсу.

У неспортивних людей тренування в червоній зоні (вище 90% від МПП) можуть призвести до серцевих проблем і викликати зупинку серця. Для вимірювання пульсу під час тренування обов’язково використовуйте або пульсометри, або вбудовані датчики тренажерів.

Чи потрібно бігати для схуднення?

Вибираючи аеробне навантаження, виходіть з того, що ви повинні знаходитися в зоні 60-80% від МПП – найчастіше для нетренованих людей це буде швидка ходьба або тренування на еліпсоїді. Біг або плавання розженуть серце швидше, що вам не протипоказане.

У тиждень виконуйте 2-4 таких тренування тривалістю 45-60 хвилин. Вправи на прес або силові тренування не допоможуть вам схуднути, але якщо ви боїтеся втратити м’язи, то використовуйте комплексну програму раз на тиждень, але окремо від кардіо.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Дієта для позбавлення від живота

На даному етапу важливо не намагатися різко скорочувати харчування або голодувати – достатньо просто дотримуватися добової норми калорій, виключити фастфуд і солодощі, збільшити кількість корисних продуктів в раціоні, а також просто не переїдати.

Пам’ятайте, що ви перебуваєте на початку шляху до стрункого і підтягнутого тіла, і в першу чергу вам потрібно навчити свій організм худнути. Різкі кроки найчастіше виявляються занадто складними, людина швидко втрачає мотивацію, і припиняє спроби схуднути.

Позбутися від випираючого живота і жиру, навколо внутрішніх органів, не так вже й складно – знадобиться базовий контроль за раціоном, а також низькоінтенсивне кардіо кілька разів на тиждень. Головне – не поспішати, і налаштуватися на поступовий результат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК БОРОТИСЯ З ЖИРОМ?

БОРОТЬБА З ЖИРОМ: ЧАСТИНА 2

БОРОТЬБА З ЖИРОМ: ЧАСТИНА 3