Стратегія боротьби із зайвою вагою і жиром на животі: все про те, як зробити плоский прес. Три типи жиру в організмі і поради по боротьбі з кожним з них.

Стратегія боротьби з жиром

Ukrhealth починає публікацію серії статей про те, як чоловікам боротися із зайвою вагою, і, в особливості, з жиром на животі. Починаючи з цього вівторка ми щотижнево будемо публікувати матеріали про те, як схуднути і зробити плоский і рельєфний прес.

Але перш ніж почати говорити про боротьбу з жиром, варто спростувати найпопулярніший міф: насправді, скручування або будь-які інші вправи на м’язи живота не здатні спалювати жир в цій області. Локальне спалювання жиру фізично неможливо.

Чи спалюють скручування жир на животі?

Дослідження фізіології людини показують, що незважаючи на те, що працюючий м’яз дійсно використовує в якості енергії жирову тканину, яка знаходиться поряд з нею, тридцять хвилин скручувань на прес спалюють всього 0,05 гр. підшкірного жиру.

Механізм впливу вправ на позбавлення від жиру дещо інший – при аеробних навантаженнях організм вчиться використовувати внутрішні запаси енергії, поступово збільшуючи кількість капілярів в жировій тканині, що і призводить до її спалювання.

Три різних типи жиру

Очевидно, що кількість капілярів не може збільшуватися нескінченно, і ця стратегія працює лише до певного моменту і на певний тип жиру. Саме тому багатьом легко скинути першу вагу, але складно зробити той самий рельєфний живіт.

Насправді, жир в організмі дорослої людини не однаковий, і відноситься до одного з трьох принципово різних типів: жир внутрішніх органів; підшкірний жир, жир, який визначається статевою приналежністю. І для кожного з них потрібна своя стратегія боротьби.

Внутрішній жир

Як зрозуміло з назви, внутрішній (вісцеральний) жир відкладається в першу чергу всередині черевної порожнини, видавлюючи живіт вперед. Чим повніша людина, тим більше у неї такого жиру. Саме внутрішній жир надає фігурі повних людей форму яблука.

Для боротьби з таким жиром кардіонагрузки найефективніші. Всі ті, хто запевняють, що різко схудли від бігу, позбулися в першу чергу від внутрішнього жиру. Якщо ж ви в змозі втягнути живіт, то у вас досить мало такого жиру, і біг вам не допоможе .

Підшкірний жир

Близько 40-60% всього жиру в організмі припадає на підшкірний жир – той самий м’який жир, який можна помацати через шкіру. На підшкірний жир аеробні навантаження впливають в меншій мірі, і крім них необхідна й дієта із скороченням калорій.

У середньому можна позбавлятися від 400-700 гр. такого жиру в тиждень , що рівносильно дефіциту в 500-900 ккал в день. Організм не здатний спалювати цей жир швидше, і якщо ви будете знижувати калорійність сильніше, ви будете втрачати в першу чергу м’язи, а не жир.

Жир внизу живота і на стегнах

Третій тип жиру – жир, який визначається статевою приналежністю, і знаходиться у чоловіків внизу живота і спини. Боротьба з таким жиром актуальна для тих, у кого менше 10% підшкірного жиру, оскільки очевидно, що не можна схуднути на животі, залишаючись товстим.

На жаль, саме цей жир є самим проблемним, оскільки організм використовує його в саму останню чергу, попередньо позбувшись внутрішнього і підшкірного жиру. Стратегія боротьби з таким жиром включає дійсно комплексні рішення.

Схуднути один раз на все життя?

Варто так само відмітити, що всупереч поширеній думці, кількість жирових клітин не закладено генетично, і організм цілком здатний створювати нові запаси жиру. На жаль, після цього жирові клітини практично не відмирають, і залишаються назавжди.

По суті, жирова тканина нагадує губку – ви можете схуднути і «осушити» жирові клітини, але вам завжди доведеться підтримувати дієту і займатися вправами, оскільки ці самі жирові клітини досить швидко знову повернуть колишній обсяг при переїданні.

Жир в організмі людини ділиться на три принципово різних типи: внутрішній жир, підшкірний жир, жир, який визначається статевою приналежністю. Стратегія боротьби з кожним із них відрізняється, і буде описана у відповідному матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БОРОТЬБА З ЖИРОМ: ЧАСТИНА 1

БОРОТЬБА З ЖИРОМ: ЧАСТИНА 2

БОРОТЬБА З ЖИРОМ: ЧАСТИНА 3