Втома, біль у плечі, розширені вени, вузлики на шиї – ці та інші незвичайні і маловідомі ознаки раку легенів назвала лікарка загальної практики з Великобританії Клер Моррісон.

Рак легенів характеризується зростанням аномальних клітин в одному або двох легких, успіх лікування цього захворювання в значній мірі визначається розміром пухлини і ступенем її поширення.

“Після сигаретного диму найчастішою причиною первинного раку легенів є радон – безбарвний газ без запаху, який є продуктом розпаду радіоактивних речовин в гірських породах і грунті, що піднімається вгору через землю. Він може накопичуватися в будівлях, в тому числі в наших будинках, абсолютно непомітно», – розповіла британська медикиня виданню Express.

Говорячи про людей, які більше схильні до ризику раку легенів, лікарка зазначила, що ймовірність захворіти їм підвищується з віком і частіше зустрічається у тих, хто вже має хронічні захворювання легенів: емфізему, бронхіт, фіброз.

Що стосується ознак смертельно небезпечної хвороби, доктор Моррісон повідомила: “загальні симптоми раку легенів добре відомі, вони включають постійний кашель, біль у грудях, задишку, виділення мокротиння з кров’ю. Однак також можуть виникати стани, які не асоціюються з легеневою патологією”.

Британська лікарка назвала незвичайні і маловідомі ознаки.

  • Наприклад, це зниження апетиту і енергетичного тонусу, стомлення.
  • Також можна помітити зміну форми кінчиків пальців-вони товщають, а нігті стають більш вигнутими.
  • Зростаюча в легенях пухлина може певним чином впливати на нервову тканину сусідніх ділянок і викликати синдром Хорнера – він проявляється як звуження зіниці, опущення століття, западання очного яблука і зниження потовиділення на одній стороні обличчя.
  • Крім того, можуть виникати біль в плечі і руці, а також слабкість руки.
  • Один з незвичайних ознак раку легенів-виникнення твердих хворобливих вузликів на шиї, розширених вен на шиї і плечі.
  • Якщо пухлина тисне на гортанний нерв, це викликає захриплість голосу.

“З цих причин важливо не ігнорувати будь-які симптоми, які, з’явившись, не зникають протягом декількох тижнів. Їх наявність потрібно обов’язково обговорити з терапевтом”, – поділилася порадою британський фахівчиня.