Прискорене серцебиття і пульс, плутане дихання, біль в ногах можуть викликатися досить нешкідливими причинами, але також здатні виявитися попереджувальними симптомами небезпечних порушень міокарда. Кардіологи Німецького фонду серця назвали відмітні знаки, які говорять про те, що серце людини все-таки хворе.

Серце “спотикається”. Якщо серцевий м’яз на мить виходить з ладу, виробляючи кілька зайвих ударів (екстрасистолії), турбуватися нема про що. Однак якщо ці епізоди частішають, відбуваються кілька разів протягом дня або тривають більше 30 секунд, слід звернутися до лікаря за обстеженням. Коли в подібні моменти виникає запаморочення, біль у грудях або задишка, кардіолога потрібно відвідати якомога швидше.

Прискорений пульс. Це абсолютно нормальна реакція на фізичне напруження, збудження або занепокоєння. Але прискорений пульс без видимої причини – це серйозний привід для перевірки серця.

“Якщо крім прискореного серцебиття відчуваються біль, тиск або печіння в грудях, задишка, запаморочення, слід негайно викликати швидку допомогу. Все це може бути попереджувальними симптомами недостатнього кровопостачання серцевого м’яза крові, що приводить до серцевого нападу”, – заявили кардіологи, повідомляє Focus.de.

Аритмія. Порушення ритму є одним з маркерів хворого серця: для нього характерне поєднання тахікардії (занадто швидке биття) і брадикардії (занадто повільне).

“Якщо серце раптово починає тріпатися, це може вказувати на фібриляцію передсердь, при якому серйозно порушується їх кровотік. На цьому тлі збільшується ризик утворення тромбів, що потрапляють в мозок і провокують інсульт”, – констатують німецькі лікарі.

Болі в ногах. Деякі їх види також є попереджувальними симптомами хворого серця. Що має насторожувати особливо? Біль, що виникає в литках при ходьбі, і вщухає, коли людина стоїть, а також больові відчуття в області навколо пальців ніг при лежачому положенні тіла. Ці явища можуть бути викликані атеросклерозом судин ніг.

Прискорене дихання. Коли воно виникає при кожній незначній фізичному навантаженні, це може бути сигналом серцевої недостатності.

Втома після інфекції. Якщо, перехворівши грипом, застудою, коронавірусом, ви постійно відчуваєте себе втомленим і не можете повернутися до нормального життя, слід перевірити, чи немає у вас міокардиту – запалення серцевого м’яза. Також для даного порушення характерні набряки в ногах.